3 May. 2024.

Zagreb Crna Gora poražena od Italije u četvrtfinalu EP

Izvor, foto: Wpolo.me

Autor PRWpolo

Crnogorski vaterpolisti poraženi su od Italije 14:8 (3:4, 5:0, 3:1, 3:3) u četvrtfinalu Evropskog prvenstva, pa će do kraja igrati mečeve za plasman od pete do osme pozicije.

“Ajkule” su odigrale sjajnu prvu četvrtinu, a u naredne dvije postigle samo jedan gol, pa su Italijani sa dvije serije – 5:0 u drugom i 3:0 u trećem periodu – stekli veliku prednost (11:5), a u završnom dijelu je bez problema sačuvali.

Sjajan vaterpolo u prvih osam minuta, izuzetno napadačko izdanje “ajkula”, koje su iskoristile četiri od pet situacija sa igračem više, ali su Italijani odgovarali – na kraju prvog perioda ipak 4:3 za Crnu Goru.

Međutim, u drugoj četvrtini napad je stao – pet napada sa igračem više nisu iskorištena, dva su završena pogrešnim dodavanjima – pa su Italijani serijom 5:0 za osam minuta od minus jedan došli do četiri gola prednosti na poluvremenu (8:4).

Poslije skoro devet minuta “ajkule” su iz peterca Đura Radovića pogodile gol rivala za 8:5, ali to je bio samo tračak nade.

Italija je ponovo ušla u seriju, preko Di Fulvija, Ećenikea i raspoloženog Di Some povela 11:5 i bilo jasno da je polufinale nedostižno za naš tim…

Crna Gora će u nedjelju igrati prvi meč u razigravanju za plasman od pete do osme pozicije, a rival je Rumunija.

Italija će se u polufinalu sastati sa Hrvatskom, koja je bila ubjedljiva protiv Grčke 13:8. Drugi polufinalni par čine Mađarska i Španija.

Mađari su petercima pobijedili Srbiju 15:14, Španija lako izašla na kraj sa Rumunima 22:7.

Đuro Radović je postigao dva gola, po jedan Jovan Vujović, Marko Mršić, Vladan Spaić, Dušan Matković i Aleksa Ukropina.

Eduardo di Soma je sa četiri pogotka bio najbolji pojedinac meča.