20 Sep. 2024.

Kostanjica: Takmičari KSR „Ribar“ najuspješniji na prvenstvu U16

Izvor, foto: Savez za sportski ribolov na moru

Na državnom prvenstvu u ribolovu štapom sa neuređene obale za juniore U16  u Kostanjici  prvo mjesto osvojio je Damir Papračanin, član KSR „Ribar“ sa 1.855 bodova.

Drugo mjesto osvojio je njegov klupski kolega Nikola Damjanović sa 1.300, a treća je bila Ana Kašćelan iz SRK „Grand Prix Kotor“ aa 1.240 bodova.

Medalje najuspješnijim mladim sportskim ribolovcima uručio je predsjednik Saveza za sportski ribolov na moru Mladen Rostović.

Na prvenstvu je nastupilo 25 takmičara, a uzoran tehnički organizator, kao i više puta do sada, bio je KSR „Ama“ Kostanjica.

Već iduće nedjelje u Kostanjici će biti održan II krug državnog prvenstva u podvodnom ribolovu.

Ovogodišnja takmičarska sezona završava se 17. decembra u Herceg Novom, gdje će biti održan 10. Kup Crne Gore u udičarenju.