20 Sep. 2024.

Sarajevo: Ulcinjanka Sara Kraja juniorska tekvondo prvakinja Balkana

Autor: Radomir Petrić

Takmičari Taekwondo kluba “Ulcinj” ostvarili su sjajne rezultate na upravo okončnom taekwondo Balkanskom prvenstvu u Sarajevu.

Sara Kraja proglašena je za prvakinju Balkana za 2023.  u kategoriji juniorki -59 kg, a do zlatne medalje stigla je pobjedama u pet mečeva.

Pionir Denis Čobović osvojio je srebrnu medalju i proglašen je za vicešampiona Balkana.

Treća medalja sa Balkanijade za takmičare iz Ulcinja pripala je seniorki Amri Dushku, koja je osvojila bronzanu medalju.

Trener ulcinjskog tekvondo kluba  prof. Fikret Dushku u izjavi za Feral.bar nakon povratka iz Sarajeva nije skrivao zadovoljstvo:

-Nastup u Sarajevu bio je još jedan veoma važan međunarodni uspjeh za Taekwondo klub Ulcinj.

Takmičari iz Ulcinja dali su doprinos za Crnu Goru, grad Ulcinj i klub sa tri balkanske medalje, a ovaj skor bi možda bio još bolji, da nije bilo neplaniranih okolnosti.

Naime, naša Arta Ismailaga, veoma dobro pripremljena takmičarka, takođe je trebala da učestvuje u sastavu crnogorske reprezentacije u Sarajevu, ali, nije uspjela zbog povrede koju je zadobila na turniru u Tirani, zbog koje nije nastupila u Sarajevu.

Zahvaljujemo se svim sponzorima koji su doprinijeli ovom rezultatu-istakao je Dushku.

Balkansko prvenstvo u olimpijskom sportu taekwondo proteklog vikenda u Sarajevu okupilo je preko 1.200 sportista iz 13 balkanskih zemalja.

U sastavu reprezentacije Crne Gore bilo je ukupno desetoro takmičara iz Taekwondo kluba “Ulcinj”.