post-image

AdmiralBet ABA liga: Mega na plus 34 protiv Mornara u “Topolici”

Izvor: CdM

Kako izgledaju košarkaši Mornara u uvodnom dijelu sezone u Admiralbet ABA ligi jasno je da ih čeka žestoka borba za opstanak.

Šesti poraz u regionalnom takmičenju Barani su doživjeli na svom terenu od Mege i viđen je pravi debakl – 99:65 u meču u kojem crnogorski tim nijednom nije bio u prednosti.

Beograđani su već u prvoj četvrtini imali dvocifrenu prednost, ona je bila na snazi i u drugoj, ali je domaćin na poluvrijeme otišao sa podnošljivih minus šest – 46:40.

Početak drugog dijela je, ipak, jasno pokazao koliko je Mega u ovom momentu bolji tim od Mornara, pa je nakon 30 minuta igre imala ogromnih 23 poena viška (69:46).

Džejkobi Bojkins je postigao 16 poena, Nemanja Vranješ 12 za Mornar, kod gostiju su se istakli Uroš Plavšić sa 23 uz 10 skokova, te Nikola Topić koji je imao 17 i sedam asistencija.

Mornar je tako ostao na samo jednom trijumfu, ostvario ga je protiv Krke na svom terenu, dok je Mega sada na učinku 4-3.