21 Sep. 2024.

Regionalna liga: Poraz Jadrana od Juga

Izvor: RTCG

Vaterpolisti Jadrana poraženi su od Juga na Škveru 8:9 u Premijer regionalnoj ligi.

Igrači Petra Radanovića četvrtinu i po nisu uspijevali da nađu put do mreže Dubrovčana. Čak ni peterac nije pogodio Danilo Radović – uzdrmao je prečku.

Jug, na čelu sa odličnim golmanom Tonijem Popadićem čuvao je prednost, koja je na nakon pogotka Mara Jokovića iz peterca u poslednjem minutu treće četvrtine dostigla maksimalna četiri gola (8:4).

Danilo Stupar i Danilo Radović sa dva gola su napravili seriju 3:0 kojom su Novljani prišli na samo minus jedan u trećem minut poslednjeg kvartala (7:8).

Propustili su domaći nekoliko prilika da vrate utakmicu u egal. Nisu ih iskoristili, a kazna je stigla u vidu gola Franka Lazića na ulasku u pretposlednji minut.

Vasilije Radović je na 39 sekundi prije kraja smanjio na 8:9, nakon čega Gospari nisu pokušali ni da šutnu na gol već su samo “cijedili” vrijeme.

Ostalo je Novljanima osam sekundi za poslednji napad. Petar Radanović je tražio tajm-aut ali naš prvak ipak nije uspio za tako kratko vrijeme da organizuje ozbiljniji napad, golman Darko Radović se odlučio na šut – preko prečke.

Danilo Radović i Ivan Nagajev su ubilježili po dva gola za Jadran. U listu strijelaca su se upisali još Vasilije Radović, Holod, Vukićević i Stupar.

U pobjedničkom timu po het-trik su upisali Lazić i Joković, Rino Burić je postigao dva, Hanes Daub jedan gol.