20 Sep. 2024.

KSR Lampuga treći na Kupu rombuna

Izvor: Bar Info

Autor: Dragan Marović

U organizaciji Kluba sportskih ribolovaca “Igalo”,  u sklopu obilježavanja Dana Herceg Novog  održano je tradicionalno međunarodno takmičenje u sportskom ribolovu, 14. Kup rombuna – Memorijal “Milovan Miško Vujičić”.

Barskim ribolovcima ovo takmičenje već godinama “leži”, pa uvijek imaju zapažene rezultate.

U pojedinačnoj konkurenciji, visoko treće mjesto je osvojio Ismet Alković iz KSR Lampuga.

Odličan nastup je imao i veteran Slavko Petrović, predsjednik KSR Lampuga, koji je takmičenje završio na respektabilnom šestom mjestu.

Upravo zahvaljujući ovim rezultatima, KSR „Lampuga“ je osvojila treće mjesto u ekipnom plasmanu. KSR „Pristan“ je bio 13., a odmah za njima „Rumija“.

Najmlađi barski klub „Spič“ je zauzeo 23. mjesto od 27 ekipa.

Barani su odnijeli još jedan trofej, za najveću ribu takmičenja. Arbuna od 282 grama je ulovio Zvonko Radević, predsjednik KSR „Pristan“.

U ukupnom plasmanu, po očekivanju, najbolja je bila ekipa „Igalo 1“, za koju nastupa i Baranin Miloš Dašić.

Dominantno, u pojedinačnom plasmanu je trijumfovao Aleksandar Milosavljević iz iste ekipe.