21 Sep. 2024.

1. CFL: Fudbaleri Mornara u Tivtu nastavili uspješan niz

Izvor, foto: Bar info

Autor: Ilija Kovačević

Fudbaleri Mornara nastavili su uspješne igre u Meridianbet Prvoj crnogorskoj ligi. Barani su danas u Tivtu remizirali sa domaćim Arsenalom 2:2, u utakmici 13. kola.

Gosti su novim, sedmim remijem u sezoni, nastavali niz bez poraza u domaćem šampionatu i već osam utakmica (od 20. avgusta i poraza od Dečića u gostima 3:1) nisu izgubili meč.

Ipak, nije sve krenulo kako treba u ovom susretu, jer su već u uvodnim minutima primili gol.

Domaći su u 7. minutu poveli, a strijelac je bio Damjan Mugoša.

Poslije kiksa Imamovića, fudbaler Arsenala se sam našao pred golmanom Stefanom Popovićem i doveo svoj tim do prednosti.

Na žestok odgovor Barana nije se dugo čekalo.

Puleni Zorana Đuraškovića su za svega šest minuta uspjeli da preokrenu rezultat.

Igrao se petnaesti minut, kada su Barani preko Siniše Stevanovića izjednačili na 1:1.

Poslije šuta sa prilične daljine, golman Arsenala Dušan Puletić je slabo reagovao, za prvu radost Mornara na utakmici.

Sjajnu igru u uvodnom dijelu meča gosti su krunisali šest minuta kasnije kada su preko još jednog defanzivca, reprezentativca Velimira Ljutice poveli 2:1,

Stevanović je bio asistent, a mladi fudbaler Mornara je na drugoj stativi glavom pogodio za vođstvo gostiju.

Do poluvremena Tivćani su uspjeli da izjednače na 2:2.

Bivši napadač Barana Boban Đorđević, inače najbolji strijelac Prve lige u dosadašnjem dijelu sezone, bio je strijelac za domaće u 40. minutu poslije centrašuta Šahmana.

U nastavku meča Barani su bili bliži novom golu.

U 61. minutu Francuz Cris Mba i Ćetković su bili u akciji, a Dubljević je propustio veliku priliku pošto se zatresla stativa gola domaćih, da bi Mba četiri minuta kasnije odično asistirao do Kolundžića ali nije bilo promjene rezultata.

U 82. minutu Balša Dubljević je još jednom opasno zaprijetio golmanu Arsenala, ali je ostalo 2:2.

Barani su novim remijem uz četiri pobjede i dva poraza stigli do devetnaestog boda u šampionatu, a u narednom kolu na Topolici ih očekuje veliki derbi sa liderom, ekipom Dečića.