18 May. 2024.

Mornar na minus 35 u Zadru

Izvor: Vijesti

Autor: A H

Nije Mornar imao šansi u Beogradu protiv Partizana, nije mogao da parira Budućnost Voliju u crnogorskom derbiju, a daleko je bio i od šansi da se suprotstavi Zadru u 3. kolu AdmiralBet ABA lige.

Barani su u Dalmaciji doživjeli treći neuspjeh i rezultatski debakl (92:57), a Zadrani istovremeno upisali prvu pobjedu nakon što su u prve dvije runde lako gubili u "Morači" od Budućnosti i SC Derbija.

Kako je Mornar igrao veći dio meča oslikava se kroz šutersku formu u uvodnim minutima i uošte u prvom poluvremenu.

Prve poene je postigao dva i po minuta prije kraja prve četvrtine, i to kada je iz kontranapada zakucao Marko Kovačević.

Prethodno je Mornar promašio 11 šuteva, a do poluvremena su procenti bili očajni - iz igre 28-6, a od ukupno 20 poena postigao je šest sa linije slobodnih bacanja.

Tako je i minus 16 nakon 20 minuta bio sasvim pristojan minus, iako je bilo jasno da stvari teško mogu da se promijene u nastavku. Zadar je i u drugom dijelu potpuno kontrolisao stvari, imao je i na preko 40 razlike...

Ono što Mornaru nikako ne ide naruku je raspored, jer ga u narednom kolu (nedjelja) čeka još jedan izazov - gostovanje SC Derbiju u "Morači".

Zadar - Mornar 92:57 (14:6, 22:14, 24:15, 32:22)

Zadar - Dvorana „Krešimir Ćosić”. Gledalaca: 2.000. Sudije: Sašo Petek (Slovenija), Denis Hadžić (Hrvatska), Tomislav Stapić (Bosna i Hercegovina).

Zadar: Vujačić, ŽGANEC 6 (6-4), Mazalin 8 (4-4), Njegovan, LAKIĆ 4, Mekić 9 (2-0), JAMBROVIĆ 9, Drežnjak 21 (3-2), Grbić, BOŽIĆ 28 (7-7), RAMLJAK 7 (2-1).

Mornar: Džonson, STAROVLAH 3 (1-1), KOVAČEVIĆ 2, Mevijen 10 (6-6), Miković 2, Voler 11, GAVRILOVIĆ 4 (2-2), Jovanović 3 (4-3), VRANJEŠ 12 (4-4), Peković, MAREJ 10 (2-2), Radetić.