29 Sep. 2024.

1. CFL: Škrijelj donio tri važna boda Mornaru

Izvor: Bar Info/Dan

Autor: Milan Vujović

U devetom kolu Meridianbet Prve fudbalske lige Mornar je, na Gradskom stadionu u Beranama, savladao Jezero iz Plava, najprijatnije izneneđenje u dosadašnjem toku sezone, rezultatom 1:0.

Jedini pogodak postigao je Demir Škrijelj u 52. minutu. Ovom izuzetno vrijednom pobjedom, Mornar je za dva mjesta pobjegao iz baraž zone i sada se nalazi na šestom mjestu na tabeli.

U posljednja dva kola igrači trenera Zorana Đuraškovića osvojili su četiri boda u susretima sa dvije vodeće ekipe, jer su u prethodnom kolu, u veoma dobroj igri, remizirali protiv Budućnosti na Topolici, 0:0.

Iako je prerano za bilo kakve prognoze, ovo bi mogla da bude sezone Mornara, jer barski prvoligaš igra kompaktno, brzo, tečno, a da li će nastojati da se u godini kad slavi vijek postojanja, dokopa Evrope, kroz prvenstvo ili kup (gdje je u četvrtfinalu) ili će mu opet biti glavna briga opstanak u ligi, ostaje da se vidi.

U svakom slučaju, poslednje igre Mornara ohrabruju, pa se može očekivati puna zapadna tribina u idućem kolu kada na Topolici bude gostovao komšijski Petrovac.

Budućnost je osvojila nova tri boda i sada je sama na vrhu prvoligaške tabele. Plavi su u derbiju 9. kola „Meridianbet“ 1. CFL pobijedili Petrivac nakon velikog preokreta sa 2:1.

Petrovčani su poveli već u 3. minutu golom Adnana Bašića i činilo se da grabe ka pobjedi.

Međutim, trener Mladen Milinković je u drugom dijelu pogodio sa izmjenama, jer su plavi do preokreta došli golovima rezervista.

Izjednačio je Veljko Batrović u 78. minutu, a u trećem minutu nadokande vremena Almeida je fenomenalnim golom donio tri boda svojoj ekipi.

Rezultati 9. kola: Arsenal – Dečić 0:1, Sutjeska Meridianbet – Rudar 1:0, Jezero – Mornar 0:1, Jedinstvo Franca – OFK Mladost Lob.bet 2:1, Budućnost – Petrovac 2:1.

Tabela: Budućnost 18, Jezero 15, Sutjeska Meridianbet 14, Dečić 14, Petrovac 13, Mornar 11, Arsenal 10, OFK Mladost Lob.Bet 9, Jedinstvo Franca 9, Rudar 5.

Naredno kolo igra se već u srijedu, a sastaju se: Arsenal – Rudar, Sutjeska Meridinbet – Jezero, Jedinnstvo Franca – Dečić, Budućnost – OFK Mladost Lob.bet, Mornar – Petrovac.