Džiju džicu Balkanijada: Baranin Andrija Golić novi-stari šampion u borbama

Autor: Radomir Petrić

Aktuelni svjetski U16 džiju džica šampion Andrija Golić iz Bara potvrdio je superiornost na tatamiju i na upravo okončanoj Balkanijadi u Podgorici.

Sjajni mladi borac barskog Mornara je novi -stari šampion Balkana u borbama.

Na trodnevnom Prvenstvu Balkana u džiju džici, u konkurenciji 1.300 takmičara iz 24 države takmičari Mornara dali su odličan doprinos rezultatu državnog tima Crne Gore koji je n ukupnom plasmanu zauzeo treće mjesto, iza Rumunije i Ukrajine.

-Naši tamičari “Mornara” osvojili su sedam medalja-dvije zlatne, dvije srebrne i tri bronzane.

Pored Andrije, “zlatna” je bila i Elena Bosković,  Kristina Radosavović je osvojila  srebro, bila odlična u svojim nastupima, kao i Elena Stojanovič koja je takođe ossvojila srebro, ali, zadobila i povredu ruke u borbi.

Milica Mihaljević bila je odlična u svim mečevima, malo je falilo da nejna medalja bude sjajnija, na kraju-bronza.

Bronzane su bile i naše Mia Jokić koja je ispoljila veliku upornost i trud, te mlada Ena Leković koja je naš veliki talenat-izjavio je za Feral.bar Saša Boltić, trener reprezentacije i barskog Mornara.

On je naglasio da su osvojenih sedam medalja na Prvenstvu Balkana u Podgorici rezultat velikog rada i truda kako samih takmičara, “ tako i naših trenera u klubu, prije svih Rafeta Šahmana u karateu i Stefana Pejovića u džudou”.

-Treba reći i da na ovom Balkanskom prvenstvu zbog loma na desnoj šaci nije nastupio aktuelni svjetski U15 šampion, naš Balša Đurišić, koji se povrijedio na Svjetskom prvenstvu u Kazahstanu-zaključio je Boltić.