20 Sep. 2024.
post-image

Luksemburg: Barski karatisti osvojili pregršt medalja

Autor: Radomir Petrić

Članovi karate kluba “Bar” dali su veliki doprinos uspjehu reprezentacije Crne Gore na upravo okončanom Prvenstvu malih zemalja Crne Gore u Luksemburgu.

U generalnom plasmanu, naši karatisti su zauzeli treće mjesto sa ukupno osvojene 43 medalje od čega 14 zlatnih, osam srebrnih i 21 bronzanu.

Prvenstvo malih zemalja Evrope okupilo je u Luksemburgu 337 karatista iz devet država, a Crnu Goru je predstavljalo 57 karatista.

Muški kata tim U14 osvojio je zlato u sastavu Uroš Stevović, Andrija Kosović, Dražen Šutović, a “zlatni” je bio i muški kata tim  U18 u sastavu Benjamin Aljosević, Aleksa Janjić, Aleksa Šćekić, Aleksa Barjaktarović.

Srebrnu medalju osvojio je muški tim  U14 u borbama u sastavu Adem Ramović, Andrija Kosović, Arijan Aljošević, Aleksa Đuranović, a bronzane ženski kata tim U18-Arijana Kočan, Jovana Milić, Teodora Gračun i muški tim U14 u borbama Uroš Stevović, Lazar Lazović, Dahan Bašović, Rayan Zahrane.

Zlatne medalje osvojili su i Vladimir Mijač, seniori kate, Nemanja Jovović u kategorijama U21 i seniori +84kg, i Mariam Zahrane, juniori +66kg, a srebrne  Vasilisa Bujić, seniori -68kg, Nemanja Jovović, U21 open i Mihailo Gojaković, juniori + 76kg .

Bronzane medalje osvojili su Aleksa Janjić, junior kate, Nikola Milić, U21 kate, Lazar Jovović, seniori -75kg  i Đorđe Durutović, juniori -76kg .

Podsjetimo, karatisti iz Bara bili su uspješni i prvog dana takmičenja u Luksemburgu