21 Sep. 2024.
post-image

Vaterpolisti kadeti osvojili srebro

Izvor: RTCG

Crnogorski vaterpolisti osvojili su srebrnu medalju na kadetskom prvenstvu Evrope, nakon poraza od Mađarske u finalu 10:8.

Mađari su dobili prvu četvrtinu 3:2.

Na startu druge povećali su na 4:2, ali su se naši vaterpolisti vratili u igru i izjednačili na 4:4.

Do kraja četvrtine Mađarska je ponovo došla do prednosti i naši reprezentativci su otišli na pauzu sa jednim golom zaostatka(5:4).

Crna Gora je slabije počela treću četvrtinu, opet je rival otišao na dva gola razlike.

Sredinom četvrtine Mađarska prvi put dolazi do tri gola prednosti, ali odmah u sljedećem napadu Luka Savić smanjuje na 7:5.

Minut prije kraja treće četvrtine naša selekcija smanjuje zaostatak na 7:6, rezultat kojim se otišlo u finalnih osam minuta.

Naši reprezentativci ponovo su morali da jure minus dva na startu posljednje četvrtine.

Mađari su do kraja meča povećali i na tri gola razlike, a konačan rezultat 10:8 postavio je Danilo Roganović iz peterca.

Zlato je izostalo, ali možemo itekako biti ponosni na prikazanu igru naših kadeta.