28 Sep. 2024.

Mlade “ajkule” u finalu Evropskog prvenstva

Izvor:  Wpolo

Ministar sporta i mladih Vasilije Lalošević čestitao je crnogorskoj kadetskoj vaterpolo reprezentaciji pobjedu nad reprezentacijom Grčke i ulazak  u finale Evropskog prvenstva (EP) za igrače do 15 godina u Podgorici.

Izabranici Nenada Vukanića slavili su protiv Grčke nakon peteraca 15:13 i zakazali bitku za titulu večeras u 20:30 protiv selekcije Mađarske, koju su pobijedili 11:8 u grupnoj fazi EP.

Regularni tok utakmice protiv Grka završio je 11:11, a onda su mlade “ajkule” bile sigurnije prilikom izvođenja peteraca.

Uspjeh dodatno dobija na težini imajući u vidu da je Crna Gora u finišu druge četvrtina imala četiri gola zaostatka (2:6).

Ipak, to nije pokolebalo naše nade – zaigrali su u nastavku kako znaju i serijom 8:2 stigle do vođstva od 10:8.

Rival se izvukao, stigao do izjednačenja, ali na kraju su se radovali Todorović i drugovi.

U regularnom roku najefikasniji je bio Stefan Vraneš sa tri gola, Marko Milinić i Andrej Durutović postigli su po dva, a po gol Stefan Kruta, Danilo Savović, Đorđe Koprivica i Danilo Roganović.

-Čestitke našim mladim ajkulama na istorijskom uspjehu i ulasku u finale.

Nakon sjajne igre naših mladih ajkula, crnogorski vaterpolo ne treba da brine za budućnost. Bravo mladosti!-poručio je sinoć našim vaterpolostima ministar Lalošević.

Za bronzanu medalju će igrati Srbija i Grčka.