post-image

Kruševac: Lični rekordi braće Terić

Izvor: MINA

Braća Vlado i Marko Terić iz Tivta u bacanju diska postigli su lične rekorde na sankcionisanom mitingu u Kruševcu.

U kategoriji F40-41 (osobe niskog rasta)  Marko Terić je disk bacio 17 metara i 41 centimetar, njegov brat Vlado 17,21 metar, dok je Starobaranin Ermin Slaković nastup završio sa rezultatom 15,76 metara.

Crnogorska atletičarka Marijana Goranović osvojila je bronzanu medalju u bacanju diska.

Ona je do odličja u kategoriji F40-41 (osobe niskog rasta) došla hicem od 18 metara i 65 centimetara.

U bacanju kugle takmičenje je održano u spojenim kategorijama, a crnogorski predstavnici nisu osvojili medalje.

Paraolimpijac Miloš Spaić (F11 – osobe bez vida) ostvario je rezultat 10,93 centimetra.

Marko Terić je kuglu bacio 6,86, Vlado 6,55, a Slaković 6,11 metara.

Kao drugoplasirana nastup je završila Maja Rajković, dok je Danilo Gojković bio treći u bacanju koplja.

Rajković, koja se takmičila u bacanju koplja iz specijalizovane stolice (kategorija F54), nastup je završila hicem od 13 metara i 56 centimetara.

Preko 13 metara bila su joj tri hica, od šest koliko je bacila u Kruševcu.

U istoj disciplini, plasman na pobjedničko postolje izborio je i Danilo Gojković (kategorija F34), koje je koplje bacio 19,49 metara.

Crnogorske takmičare u Kruševcu predvodio je trener Veljko Čegar.

-Organizator mitinga bio je Paraolimpijski komitet Srbije, a nastup naših takmičara finansira se po programu POK-a, koji je podržalo Ministarstva sporta i mladih u 2023. -saopšteno je iz krovne sportske asocijacije osoba sa invaliditetom.