19 May. 2024.

2. CFL: Velika pobjeda Otranta u gostima

U 28. kolu Druge crnogorske lige (CFL), fudbaleri ulcinjskog Otrant-Olimpika postigli su ubjedljivu pobjedu u gostima.

Ulcinjani su na DG areni savladali Podgoricu 3:0 golovima Dejana Pepića u 20, Valentina Rudovića u 58. i Fatmira Molabećirovića u 71. minutu.

Berane, vodeće na tabeli, pobijedilo je u Radanovićima ekipu Grblja 3:2 golovima Stefana Čađenovića u 11, Dejana Račića u 32. i Đorđa Magdelinića u 54. minutu.

Strijelci za Grbalj bili su Vlado Gajić u 38. i Marko Đukanović u 63. minutu.

Pobjednika nije bilo u duelu Bokelja i Koma, koji su u Kotoru igrali 2:2. Domaćin je poveo golom Jovana Popovića u 29. minutu.

Izjednačio je Ajumu Nišimura u 53, a novo vođstvo Bokelju donio je Vladan Kordić u 57. minutu. Konačan rezultat postavio je Bojan Golubović u 87. minutu.

Drugoplasirana Mladost je u Golubovcima slavila protiv Zete 1:0, pogotkom Bogdana Milića u 22. minutu.

U ovom kolu slobodni su bili fudbaleri Igala.

Berane je vodeće na tabeli sa 45 bodova. Mladost je druga sa 42, Bokelj je osvojio 36, a po bod manje Podgorica i Kom.