post-image

Bijelo Polje: Karatisti Bara neprikosnoveni

Izvor; Dan

Autor, foto: Milovan Novović

U bjelopoljskom,,Nikoljcu'' održano je  Prvenstvo Crne Gore za poletarce, pionire i nade, uz učešće 418 takmičara iz 32 kluba.

Organizator je bio karate savez Crne Gore uz tehničku organizaciju KK Jedinstvo.

Najsupješniji je bio karate klub Bar sa osvojene 32 medalje. Barani su prvenstvo završili sa po deset zlatnih i srebrnih i 12 bronzanih medalja.

Na taj način Barani su osvojili devetu uzastopnu titulu prvaka Crne Gore u konkurenciji poletaraca, pionira i nada.

Podgorički Omladinac bio je drugi, sa osam zlatnih, tri srebrne i dvije bronzane medalje a na pobjedničkom podijumu našao se i Gorštak iz Kolašina sa sedam zlatnih i pet bronzanih odličja.

Pljevaljski klub Potoci nastup je završio kao četvrti sa po šest zlatnih i srebrnih i sedam bronzanih medalja,

Iskra je peta sa po tri zlatne i srebrne i osam bronzanih, a šesti Šampion iz Nikšića sa tri zlatne i šest bronzanih medalja.

Među prvih deset su bili Ulcinj sa dvije zlatne, tri srebrne i dvije bronzane medalje, Onogošt koji je osvojio dvije zlatne, tri srebrne i sedam bronzanih medalja, Junior sa dvije zlatne, tri srebrne i dvije bronzane medalje, te domaće Jedinstvo sa dvije zlatne, dvije srebrne i jednom bronzanom medaljom.

U ime domaćina, trener Jedinstva Dragutin Cicmil nije krio zadovoljstvo, kazujući da su i masovnost i kvalitet bili na visokom nivou.

- Mladi takmičari su pokazali da se dobro radi u svim klubovima. Uz to tribine su bile popunjene i pokazalo se da za budućnost karatea u Crnoj Gori ne treba brinuti - istakao je Cicmil.

Saopšteno je da KSCG organizacijom državnog prvenstva u Bijelom Polju realizuje zacrtane ciljeve promocije karate sporta u svim regijama Crne Gore, a šampionat u Bijelom Polju bio je ujedno i izborno takmičenje za Balkansko prvenstvo, koje će od 25. do 28. maja biti održano u Baru.