7 May. 2024.

1. CFL: Mornar bolji od Rudara u derbiju začelja

Izvor, foto: Barinfo

Autor: Ilija Kovačević

Fudbaleri Mornara pobijedili su večeras ekipu Rudara 2:0 u utakmici 29. kola Meridianbet Prve crnogorske lige.

Dvostruki strijelac za domaće bio je kapiten Aleksandar Vujačić u 34. i 79. minutu.

Barani su upisali devetu pobjedu za 35. bod u sezoni, a imaju osam remija i 12 poraza.

Poslije nešto rezervisanijeg početka dva tima, prvo uzbuđenje po raskvašenom terenu i nešto težim uslovima za igru, bilježimo pred golom Pljevljaka.

Igrao se 14. minut kada je Ćetković izveo korner, Ljutica se našao na drugoj stativi, ali je njegov šut otišao pored lijeve stative gola Rudara.

Od tog trenutka domaći su zaigrali angažovanije, ali smo na novu pravu priliku čekali do 33. minuta. Vukotić je odlično prošao po lijevoj strani, a Mrdak izbacio u korner.

Minut kasnije Barani su poveli.

Bećiraj je iskosa sa desne strane, primio dobru loptu, ušao u kazneni prostor i pokušao da nađe Vujačića, ali je odbrana Rudara dobro intervenisala.

Lopta se ponovo odbila do Bećiraja koji je iskusno sačekao i nanovo centrirao, ali se stekao utisak da je igrač gostiju Pejović igrao rukom.

Međutim, sudija se nije oglasio, nastavljena je akcija, lopta je došla do Majkla koji je oštro šutirao sa 14-15 metara, a golman Mrdak odbio na kratko.

Iskusni kapiten Vujačić se odlično snašao i loptu ugurao u gol za vođstvo Mornara.

Drugi dio utakmice Barani su otvorili lijepom akcijom u kojoj je Ćetković odlično prošao po lijevoj strani, oštro centrirao i pokušao da nađe Vujačića, ali je napadač Barana zamalo bio “kratak”.

U 56. minutu ponovo je Vujačić bio opasan po gol gostiju, nakon što je Majkl veoma dobro šutirao.

Golman gostiju je poslije parade odbio loptu, koja je došla do kapitena Mornara, ali je odbrana gostiju izblokirala njegov snažan šut.

Tri minuta kasnije bilježimo prvi šut Rudara u okvir gola domaćih, nakon što je rezervista Kovačević glavom šutirao, ali samo do golmana Popovića.

U 61. minutu Barani su ostali sa igračem manje nakon što je zbog drugog žutog kartona isključen defanzivac Baošić.

Od tog trenutka gosti su bili nešto agilniji, ali su to uglavnom bili jalovi napadi, dok su Barani iz kontri pokušavali da dođu do drugog pogotka.

To im je pošlo za rukom u 79. minutu. Odlično je na sredini terena loptu oduzeo Vukotić, centrirao do korpulentnog Vujačića, koji je glavom, kao na tacni, poslužio Seratllća.

Igrač Mornara koji je minut ranije zamijenio odličnog Majkla, se veoma dobro snašao i zagradio u šesnaestercu Rudara i prvi došao do lopte, a golmanu Rudara Dušanu Mrdaku nije preostalo ništa drugo već da ga faulom zaustavi.

Glavni sudija meča Miloš Bešović je pokazao na penal kojeg je sigurno izveo Vujačić za velika tri boda.

Gosti su u finišu meča preko Ivana Bojovića (84. minut) pokušali da ublaže poraz, ali je njegov udarac glavom, nakon što je bio najviši u skoku, otišao preko gola Mornara.

U naredom kolu,  sljedećeg vikenda, Mornar je gost Sutjeske u Nikšiću.