20 Apr. 2024.

Mornar i Iskra bez golova u Baru

Izvor, foto: Barinfo

Autor: Ilija Kovačević

Fudbaleri Mornara i danilovgradske Iskre igrali su bez golova u utakmici 26. kola Meridianbet Prve crnogorske lige.

Za Barane je ovo sedmi remi u sezoni, kojim su osvojili 31 bod. Danilovgrađani su poslije ovog kola i trijumfa Rudara u Radanovićima poslednji na tabeli.

Siromašno je bilo prvo poluvrijeme u kojem se igralo uglavnom između dva šesnaesterca. Ipak, izdvojili smo dvije prilike domaćih.

Prvo je Milivoje Raičević pobjegao odbrani gostiju u 32. minutu, ali je njegov šut završio visoko preko gola. Devet minuta kasnije, kapiten domaćih Aleksandar Vujačić je bio u još boljoj poziciji.

Šutirao je iskosa sa 10-12 metara, ali je snažan šut završio pored desne stative golmana gostiju Kordića.

U nastavku su gosti bolje počeli, nakon što su u 52. minutu iz iste akcije Šaletić i Kalezić opasno priprijetili.

Sredina poluvremena pripala je domaćima, a najveću prillku propustio je Vujačić, kada se našao oči u oči sa Kordićem, međutim nije zahvatio loptu kako je želio.

U finišu, gosti su u 86. minutu mogli uraditi nešto više poslije odličnog šuta veziste Jankovića, ali je golman Popović sjajnom paradom izbio loptu u korner.

U ostalim utakmicama današnjeg kola postignuti su ovi rezultati: Jedinstvo – Dečić 0:0, Arsenal -Rudar 0:1, Jezero – Budćnost 1:2 i Petrovac – Sutjeska 1:1.

U šampionatu slijedi dvonedjeljna pauza zbog obaveza reprezentacije, a u narednom kolu Mornar je 1. aprila gost Budućnosti.