29 Mar. 2024.

Mornar nastavio seriju poraza u gostima

Izvor: Vijesti

Autor: A. H.

Mornar je dobro počeo u Splitu, a onda je od početka druge četvrtine bio prinuđen da prati ritam koji je nametnuo domaćin.

U takvoj igri Barani nisu mogli da izbjegnu poraz protiv motivisanog domaćina - Split je slavio 91:80 i ostao u igri za plasman u plej-of AdmiralBet ABA lige.

Izabranici Mihaila Pavićevića, koji su izgubili osmi put zaredom na gostovanjima u regionalnom takmičenju, sa skorom 7-14 još nisu osigurali opstanak, ali šanse za to su im mnogo veće nakon pobjede u prošlom kolu nad Borcem u "Topolici".

Split je u prvom poluvremenu imao 13 poena prednosti (43:30), crnogorski tim prišao na tri (45:42), da bi potpuno stao u finišu drugog perioda i na odmor otišao sa minus 11.

Imao je Split u trećoj četvrtini vođstvo od 18 razlike, na početku posljednje 13, Mornar zaprijetio kada je poenima Marka Pecarskog stigao do 81:76, ali je Šenon Šorter sa dvije lake realizacije šutevima sa poludistance ugasio svaku nadu gostiju da mogu da preokrenu.

Najbolji u Mornaru je bio Pecarski sa 18 koševa, dok je Kristijan Džons upisao 14...

Kod domaćina, Dominik Mavra je imao 20 poena i 11 asistencija, dok su Šorter i Tajrel Nelson postigli po 15.