post-image

Poraz Mornara u primorskom derbiju od Petrovca

Izvor, foto: Barinfo

Autor: Ilija Kovačević

Fudbaleri Mornara doživjeli su prvi poraz u proljećnom dijelu šampionata. U premijernoj utakmici 25. kola Meridianbet Prve crnogorske lige Petrovac je golom Rodriga Fausta u 80. minutu došao do prve ovosezonske pobjede nad Baranima.

Ako se u obzir uzmu oba domaća takmičenja, prvenstvo i Kup, Mornar je bio uspješniji od Petrovčana u tri dosadašnja duela, ali su gosti u četvrtom odmjerevanju snaga upisali važne bodove.

Bila je ovo deveta pobjeda gostiju u sezoni, odnosno 11. poraz Barana u šampionatu, koji je do danas u pet proljećnijh kola upisao tri pobjede i dva remija.

Dva rivala su od prvog minuta derbija po veoma jakom sjevernom vjetru kako to samo zna da duva u Baru, pružila sadržajnih 45. minuta.

Već u trećem minutu prvo uzbuđenje pred golom Petrovca.

Krenula je tečna akcija sa sredine terena, Milivoje Raičević je uposlio Enesa Habibovića koji je sjajno šutirao iskosa sa 16-17. metara, a Radošević efektnom paradom odbio u korner.

Na isteku osmog minuta Brnović je pokušao da aisistira, ali lopta nije došla do nikog iz napadačke formacije gostiju.

U 18. minutu veliku priliku je propustio Fatos Bećiraj, kada se odlično oslobodio odbrambenog igrača gostiju Luke Maleševića u srcu šesnaestarca, poslije auta koji je odlično izveo Stevanović, ali je golman Petrovca još bolje intervenisao.

Osam minuta kasnije napadač gostiju Milivoje Babić je odlično šutirao iskosa sa lijeve strane sa 20-tak metara, a Popović još bolje intevenisao.

Potom je Brnović odlično izveo korner, lopta zakačila Vujačića koja je zamalo prevarila golmana domaćih, ali je ostalo bez pogodaka u prvom dijelu.

Drugo poluvrijeme je otvoreno prilikom Andrije Kaluđerovića koji je dobio povratnu loptu na nekih 15-16. metara od Habibovića, ali je šut Kaluđerovića otišao viosko preko gola.

Ipak, početak drugog poluvremena bolje su otvorili gosti.

U 55. minutu velika prilika za Petrovac poslije koje su gosti tražili jedanaesterac!

Centrirao je Malešević, Brnović šutirao izbliza glavom, a lopta se odbila od Habibovića do Babića koji je šutirao preko gola.

Poslije 15-to minutne nešto bolje igre gostiju, Barani su se oslobodili pritiska i preko Vujačića došli do izgledne priliku.

Lambulić je izveo korner sa lijeve strane, kapiten Barana bio najviši u skoku, a njegov šut glavom otišao je zamalo preko prečke Radoševića.

Samo što je ušao u igru, Rodrigo Faust se u 75. minutu našao u izglednoj prilici, šutirao glavom sa nekih sedam – osam metara, ali je golman Popović bio oprezan, da bi minut i po kasnije još jedan “rezervista” Petrovca Adžović bio u prilici, ali je ostalo 0:0.

Ipak, gosti su bolju igru u nastavku krunisali golom Rodriga Fausta u 80. minutu.

Čagas je dobio duel u skoku na sredini terena, Baošić nije uspio na vrijeme da interveniše, pa je lopta stigla do Fausta koji se stuštio ka golu domaćih i rutinski sa desetak metara poslao loptu u lijevi ugao Popovića.

Argentinac Faust se još jednom našao u izglednoj prilici, kada je u 84. minutu sa 25-26. metara snažno šutirao, a Popović izbio u korner, da bi se minut kasnije Jovan Vujović našao oči u oči sa golmanom Mornara ali je slabo šutirao.

Do kraja utakmice Barani su izvršili svih pet izmjena pokušavši da dođu makar do boda.

Bukvalno na isteku četvrtog minuta sudijske nadoknade, Radenović je na ivici kaznenog prostora oborio Škrijelja, ali je šut Cvijovića završio u živom zidu gostiju za konačnih 0:1.

U narednom kolu, u subotu 18. februara Mornar pred svojm navijačima igra sa danilovgradskom Iskrom.