29 Mar. 2024.

Sarajevo: Vasilisa Bujić osvojila zlato na Ilidža openu

Seniorska karate reprezentacija Crne Gore  osvojila je 16 medalja na međunarodnom turniru Ilidža open u Sarajevu.

Sve zlatne medalje su osvojene u borbama, a izborili su ih Matija Bojić (do 60), Nikola Malović (do 84), Anja Jović (do 50), Ksenija Rajović (do 61), Vasilisa Bujić (do 68) i Milena Jovanović (preko 68).

Srebrne medalje su osvojili u borbama Andrija Danilović (do 67), Nemanja Mikulić (do 75), Nemanja Jovović (preko 84), Ksenija Miličković (do 61), Jovana Stojanović (do 68) i u katama Maša Đukanović.

Bronzane medalje u borbama osvojili su Ognjen Otašević (do 67), Dušan Bijelić (do 84), Lazar Jovović (do 75) i Jovana Strujić (do 55).

Našu selekciju sa ukupno 19 takmičara vodili su  selektori Tijana Radulović, Žarko Raković i Almir Cecunjanin, a vođa puta bio je Miodrag Radunović.

Ilidža open je okupio je 1.075 takmičara iz 98 klubova i osam država, a našim karatistima je poslužio kao provjera pred Evropsko prvenstvo koje će u španskoj Gvadalahari biti održano od 22. do 26. marta.