Bećiraj donio Mornaru velika tri boda protiv Jedinstva

Izvor, foto: Barinfo

Autor: Ilija Kovačević

Nastavlja se proljećna fudbalska bajka Barana. Puleni Andrije Delibašića nas polako navikavaju na vrhunske fudbalske predstave ili na dramu sa hepiendom.

Večeras to nije bila vrhunska predstava kao protiv “Sutjeske”, ali viđen je borben i dopadljiv fudbal i na kraju stigla više nego zaslužena pobjeda.

Domaći su tek u trećem pokušaju ove sezone uspjeli da savladaju bjelopoljsko “Jedinstvo” 1:0, golom Fatosa Bećiraja u sudijskoj nadoknadi, u 90+4 minutu.

Bio je ovo meč 23. kola Meridianbet Prve crnogorske lige, osmi trijumf u sezoni, pa poslije ovog kola Barani na kontu imaju 29 bodova.

Borili su se fudbaleri “Mornara” od prvog do posljednjeg minuta, naročito u prvom poluvremenu stvarali šanse, da bi u trenucima kada su svi već pomislili da će neugodni Bjelopoljci još jednom napustiti Topolicu neporaženi, maestralni Bećiraj glavom lobovao golmana gostiju poslije još ljepšeg centaršuta Lambulića.

Barani su od starta krenuli ofanzivno sa Vujačićem i Bećirajem u špicu, ali i brzonogim krilom Škrijeljom.

Već u 10. minutu Bećiraj je mogao do gola poslije kiksa odbrane “Jedinstva”, ali je njegov šut sa sedam-osam metara odbranio golman Rosandić.

Do poluvremena bilježimo još dvije velike prilike Bećiraja. Prvo je u 24. minutu njegov šut izblokiran od strane štopera gostiju, poslije lijepe akcije u kojoj su učestvovali Škrijelj i Vujačić.

U 28. minutu Bećiraj sa dva metra nije ugurao loptu u mrežu, pa je na poluvremenu ostalo 0:0.

U nastavku su gosti u 50. i 54. minutu priprijetili preko Krnića i Koraća, da bi Sead Dacić u 69. minutu glavom pogodio stativu.

U finišu susreta, odnosno u posljednjih petnaestak minuta, stručni štab “Mornara” je sve karte bacio na napad – ušli su Gazivoda, Raičević i Lambulić, da bi Gazivoda u 87. minutu opasno ugrozio gol gostiju, ali je njegov šut zamalo otišao pored lijeve stative.

I onda je sedam minuta kasnije uslijedila već opisana situacija za veliku radost navijača “Mornara”, koji su zdušno sa tribina tokom svih 90. minuta bodrili svoje ljubimce.

Barani su večeras upisali treću proljećnu pobjedu u četiri kola, uz remi u Radanovćima u prošlom kolu. U narednoj prvenstvenoj rundi “Mornar” je gost “Jezera”.