20 Sep. 2024.

Damjanović i KSR Igalo najbolji na 24. Kupu mimoze u sportskom ribolovu (FOTO)

Dodjelom priznanja najuspješnijim takmičarima, u Igalu je večeras završen 24. Kup mimoza u sportskom ribolovu na kojem je učestvovalo 19 ekipa iz Hrvatske, Slovenije i Crne Gore.

Najbolji u disciplini „tunjom iz barke“ bio je Goran Dabović iz KSR „Ama“ Kostanjica.

Srebrna medalja pripala je Zdravku Damjanoviću („Ribar“ Baošići), a bronzana Aleksandru Vodovaru („Ancora“ Bijela)

U disciplini „štapom iz barke“ pobijedio je Luka Karabatić („Gof“ Rogoznica), drugi je bio Zdravko Damjanović („Ribar“ Baošići), a treći Vaso Terzić („Bokeška jedra 1999“ Đenovići).

Zbirnom rezultata u obje ove discipline ekipni pobjednika 24. Kupa mimoze je ekipa „Igalo“  u sastavu Marko Radosavljević, Aleksandar Milosavljević, Miloš Dašić, sa 5 plasmanskih bodova.

Drugo mjesto osvojila je ekipa „Ribar“ Baošići (Zdravko Damjanović, Marko Vujisić, Dragan Vasiljević) sa 6, a treće „Sipa“ Tivat (Radovan Popović, Tomo Cvjetković, Ištvan Takač) sa 8 plasmanskih bodova.

U ekološkom ribolovu („uhvati, registruj i vrati u more“) pobijedio je Radovan Popović („Sipa“), drugi je bio Vaso Terzić („Bokeška jedra 1999“), a treći Marko Vujisić („Ribar“).

Najuspješniji domaći takmičar na ovom prestižnom međunarodnom takmičenju bio je Zdravko Damjanović („Ribar“), a strani Ante Pajić („Gof“).

Pehar za naveću ulovljenu ribu pripala je Edenu Senadoviću („Grand Prix Kotor“).

Uspješan organizator takmičenja bio je, kao i uvijek do sada, Savez za sportski ribolov na moru Crne Gore, a tehnički organizator KSR „Igalo“ uz pomoć dugih klubova iz Opštine Herceg Novi.