23 Apr. 2024.

Šahovski šampionat države: Luka Drašković četvrti, Miloš Pečurica sedmi

Izvor: Barinfo

Autor: Milan Vujović

Najbolji barski šahisti, velemajstor Luka Drašković i FIDE majstor Miloš Pečurica, na sinoć završenom 75. Pojedinačnom prvenstvu Crne Gore u šahu, u Podgorici, podijelili su prvo do sedmo mjesto, sa 6,5 poena iz devet partija.

Po dodatnim kriterijumima, titulom se okitio velemajstor Dragiša Blagojević, Luka je četvrti, a Miloš sedmi.

Pečurica je imao šansu da u posljednjem kolu sam osvoji prvo mjesto, ali nije uspio da, crnim figurama, nadigra mladog Andreja Šukovića, i ta je partija završena remijem.

Drašković je savladao talentovanog Vuka Miletića i pridružio se pobjedničkoj grupi.

Luka je poslije šestog kola bio izdvojen na vrhu tabele sa 5 poena, ali je u sedmom kolu izgubio od prvog favorita po rejtingu, velemajstora Denisa Kadrića, pa je bilo jasno da od odbrane prošlogodišnje titule šampiona nema ništa.

Drugo i treće mjesto zauzeli su novi igrači na crnogorskoj rejting listi, velemajstori Pavel Anisimov i Kadrić.

Miloš Pečurica, foto: Privatna arhiva

Peti je bio FIDE majstor Šuković, a šesti intermajstor Blažo Kalezić.

Od osmog do desetog mjesta plasirali su se igrači sa pola poena manje od pobjednika, velemajstor Nebojša Nikčević i FIDE majstori Armin Musović i Milo Pobor.

Od ostalih barskih šahista najbolji plasman ostvario je član “Rumije” Rodoljub Pikula, koji je sa osvojena četiri poena zauzeo 34. mjesto.

Po 4 poena osvojili su i njegovi klupski drugovi, Aleksandar Plamenac, Pavle Lekić i Zoran Popović.

Konačan plasman: Blagojević, Anisimov, Kadrić, Drašković, Šuković, Kalezić i Pečurica po 6,5, Nikčević, Musović i M. Pobor po 6, Đurović, Vujošević, Miletić, Šćekić, Perišić i Vlatković po 5,5, Kisić, Podlesnik, Tomić, Vujačić, Nikač, Nikolina Koljević, D. Pobor i Vušović po 5, itd.

Učestvovala su 54 igrača, a odigrano je 9 kola po Švajcarskom sistemu.