28 Sep. 2024.

Zadar: Nastavljena serija poraza Mornara

Izvor: Vijesti

Mornar je bio samo posmatrač u Zadru, pa je peti poraz zaredom u AdmiralBet ABA ligi, sedmi u posljednjih osam utakmica, bio neminovan protiv rastrčanog domaćina.

Zadrani su u dvorani "Krešimir Ćosić" slavili 97:77 u duelu u kojem je sve bilo praktično bilo riješeno sredinom druge četvrtine.

Imao je Zadar u tim momentima i 21 poen prednosti, u finišu drugog perioda plus 23, prije nego je Deron Fets Rasel pogodio trojku u posljednjim sekundama za 53:34.

Mornar je u prvom poluvremenu imao osam izgubljenih lopti, dozvolio je mnogo lakih poena protivniku koji je u 20 minuta imao čak 16 asistencija.

Početak nastavka je trebalo da pokaže da li Barani mogu da se vrate u meč, ali od toga nije bilo ništa, jer je ekipa Danijela Jusupa u prva četiri minuta imala seriju 11:0 i stigla do ogromnih 65:34.

Sve je bilo jasno, pobjednik je bio riješen, Mornar je do kraja uspio da donekle ublaži deveti poraz u regionalnom takmičenju...

Rasel je imao 20 poena u Mornar, novajlije Kristijan Džons i Gregor Glas 13 odnosno 10, a 13 je postigao i Marko Pecarski uz devet skokova.

Huan Dejvis, Arijan Lakić i Marko Ramljak su postigli po 16 kod Zadrana, koji su savladali Mornar nakon šest godina i 11 poraza u nizu.

Pavićević: Sa pojačanjima veća konfuzija nego korist, Mihailović možda zaigra pred kraj sezone

Košarkaši Mornara su se lako predali u Zadru, poraženi su 97:77 i to im je peti neuspjeh u nizu u AdmiralBet ABA ligi.

Trener Mihailo Pavićević je bio jasan nakon dominacije domaćina u dvorani "Krešimir Ćosić".

-Zadar je potpuno zasluženo pobijedio. Od prvog minuta je imao više energije od nas, nismo ni pokušali da mu pariramo, posebno u prvom poluvremenu-rekao je Pavićević i nastavio:

-Spremali smo se sedam dana za to kako da zaustavimo tranziciju rivala, a onda dođe meč i sve padne u vodu. Jedno je reći, a drugo sprovesti u djelo.

Pomogli smo protivniku da igra svoju igru, imali smo mnogo izgubljenih lopti, što je Zadar kažnjavao-istakao je Pavićević.

-Od druge četvrtine nismo imali ni snage ni energije da se vratimo u meč.

Rekao sam da je svaka utakmica za nas biti ili ne biti, sada su tu tri nova igrača i sa njima je bila veća konfuzija nego korist u ovom momentu, i u odbrani u napadu-poručio je trener Barana.

Nema Vladimira Mihailovića, bez njega je sve teže za Mornar.

-Deron Rasel i Mihalilović su bili predviđeni za nosioce, a da ostali pomognu i daju doprinos.

Vlado je zaradio povredu protiv Borca u Čačku, pauzirao je mjesec i po, a onda se protiv FMP-a vratio i dobio udarac u šaku.

Došlo je do frakture dvije kosti, operisan je i povratak je moguć možda pred kraj sezone. I to ako sve bude kako treba, sigurno se neće žuriti-zaključio je Pavićević.