Mornar potonuo u posljednjoj četvrtini

Izvor: Vijesti

Autor: N.N.

Pred Mornarom je neizvjesna borba za opstanak,

FMP je još jednom dokazao da će biti pravi takmac Cedevita Olimpiji i Budućnost Voliju za 3. i 4. mjesto pred plej-of AdmiralBet ABA lige - iako su u više navrata imali dvocifrenu prednost, posljednji put u 27. minutu, Barani su poraženi u „Topolici” od „pantera” na utakmici kojom je završena prva polovina regularnog toka sezone (113:102).

Tim Mihaila Pavićevića nije imao rješenja za Trenta Frejžera, koji je u 2. poluvremenu pravio dar-mar u odbrani domaćih i meč završio sa 45 poena, od čega čak 30 u posljednjih 13 minuta!

Time se izjednačio na 3. mjestu igrača sa najviše poena na jednoj utakmici ABA lige sa Milanom Gurovićem, a ispred su samo dva momka sa kojima se sudario večeras - Deron Fets Rasel (47) i Vladimir Mihailović (46).

Barani su odlično počeli meč, vodili 7:0 u 3. minutu, u već u 4. imali dvocifrenu prednost (17:7), a u 9. rekordnih plus 13, nakon pet vezanih poena Mihailovića, koji se vratio nakon četiri propuštena meča zbog povrede šake.

„Panteri” su, međutim, do finiša prve dionice prišli na 24:18, potom na startu 2. četvrtine i na 24:22, a onda održavali priključak trojkama Boa Biča.

Na velikom odmoru je bilo samo dva razlike (53:51), da bi u 24. minutu bilo 61:60.

Mornar je serijom 9:0 vratio dvocifrenu prednost, ali je tada zaboravio kakav je trojkaš Frejžer - Amerikanac je pogodio tri šuta iza linije 6,75 i bio najzaslužniji što je FMP devet sekundi prije kraja 3. četvrtine prvi put izjednačio (76:76).

Domaći su u posljednjoj četvrtini tri puta dolazili do plus četiri (80:76, 82:78 i 85:81), ali su opet prelako ispadali u odbrani i dozvolili Frejžeru da sa nove dvije trojke preokrene na 87:85 na sedam minuta i devet sekundi do kraja.

Mihailo Pavićević je uzeo tajm-aut, izvikao se na svoje igrače, ali uzalud - nakon promašaja Marka Pecarskog za tri, Frejžer je šesti put za pet i po minuta pogodio iza linije 6,75, a usput iznudio faul Rasela i iskoristio dodatno slobodno za 91:85.

Rasel je sa dvije trojke vraćao na minus tri, ali su na isti način uzvratili Čarls Dženkins i Frejžer, da bi nakon kontre Aleksa Stepanović dao koš i dodatno bacanje za 91:100.

Do kraja je bilo 4:49, a već je „pukla stotka” u „Topolici” (24 poena u posljednjoj četvrtini), što najbolje govori o odbrani domaćih.

Pavićević je dobio tehničku, a Frejžer iskoristio slobodno bacanje za svoj 40. poen.

Pitanje pobjednika je tada bilo riješeno, jer iskusni trener nije mogao da računa na Mihailovića, koji je izgleda obnovio povredu šake, s obzirom na to da je izašao devet minuta prije kraja.

Rasel je bio najbolji u poraženom timu sa 32 koša (16-7 za tri, 7-1 za dva, bacanja 11-9), 12 asistencija i sedam skokova, a dvocifren učinak su imali i Nemanja Vranješ (16), Mihailović (14), Antonio Vranković (13), Pecarski i Petar Vujačić (po 11).

Kod gostiju, fenomenalnog plejmejkera, koji je imao i devet asistencija, ispratili su Bič sa 17, Nikola Janković sa 13 i Ebuka Izundu sa 11 poena.

Pavićević: Dozvolili smo Frejžeru da se razigra, uzeo je loptu i dobio utakmicu

Na polovini takmičenja u AdmiralBet ABA ligi, Mornar ima četiri pobjede i devet poraza i čeka ga borba za opstanak, jer su iza njega samo Mega i Borac (skor 3:10) i MZT (2:11).

Barani su večeras vezali četvrti neuspjeh, jer su u „Topolici” poraženi od FMP-a 113:102, iako su više puta imali dvocifrenu prednost, posljednji put u 27. minutu (70:60).

-Prava košarkaška predstava za publiku, sa 215 poena, na to niko ne može da se požali. Jedino što je veoma loše je što smo izgubili, iako smo dali 102 poena.

To govori i o našoj odbrani, ali i o kvalitetu protivnika. Čestitke FMP-u na zasluženoj pobjedi-rekao je Mihailo Pavićević na pres konferenciji.

Barane je uništio Trent Frejžer, koji je dao 30 od svojih 45 poena u posljednjih 13 minuta.

-Imali smo jako dobrih momenata u 1. poluvremenu, napravili dvocifrenu razliku, a onda je gubili početničkim greškama. Jedan od ključnih momenata je kada smo poveli 70:60.

Umjesto da tada budemo fokusirani u odbrani, dozvolili smo Frejžeru da se razigra. Uzeo je loptu i dobio utakmicu.

Sjajan je igrač, ali smo mu mi velikim greškama u odbrani dozvolili da se razigra, a onda ga je bilo nemoguće čuvati-.

Možda bi sve bilo drugačije da u posljednjem napadu u 3. četvrtini povredu šake nije obnovio Vladimir Mihailović.

Crnogorski reprezentativac je pokušao da igra i u posljednjoj dionici, ali je ubrzo napustio teren.

-Bili smo u igri 35 minuta, ali se osjetio pad kada smo ostali bez Mihailovića. Vidjećemo na pregledu šta je bilo sa njim, njegova nova povreda bi bio ogroman hendikep za nas-istakao je Pavićević.

Trener FMP-a Nenad Stefanović je pohvalio domaćina.

-Čestitke Mornaru na dobroj igri, ne govorim to kao ustaljenu frazu, već zaista to mislim.

S obzirom na situaciju u kojoj je, sa malim brojem igrača, odigrao je jako dobru utakmicu i želim mu sreću u nastavku prvenstva.

Ubijeđen sam da neće biti problema oko opstanka u ligi-.

I „panteri” su tokom prethodnih dana imali velikih problema, ali su se nekako skupili i odigrali najbolje kada je bilo najvažnije.

-Ne znam kome bih prije čestitao. Dva igrača su danas u Baru primila infuziju. Jedan je ostao u hotelu, Stepanović je ne znam ni ja kako igrao 15 minuta i dao izvanredan doprinos.

Dosta ih je bilo povrijeđeno i bolesno, Valinskas je došao, ali nije mogao da igra.

Od srca im čestitam, ovo mi je najdraža pobjeda otkada sam u FMP-u, jer smo slavili na teškom terenu, uz situaciju u kojoj smo bili pred meč, protiv trenera kojeg veoma cijenim-naglasio je Stefanović.