20 May. 2024.
post-image

Pavićević sada zna ko može, a ko ne može

Izvor: Pobjeda

Komentar nakon utakmice trenera Mornara Barsko zlato Mihaila Pavićevića da je njegova ekipa ,,izgubila bitku bez ispaljenog metka“, najbolje odslikava izdanje Barana u ubjedljivom porazu u crnogorskom duelu protiv Budućnosti (104:87).

Kao da su igrači Mornara nezainteresovano ušli u meč, evidentno bez potrebne energije i želje, zbog čega su kažnjeni od raspoloženih Podgoričana, koji su prvu četvrtinu dobili čak sa 37:13 i već tada odlučili pitanje pobjednika meča u kojem je razlika išla i do 27 poena (86:59), početkom posljednje četvrtine…

-Znali smo da je Budućnost izuzetno kvalitetna ekipa, ali ostaje žal što bar nijesmo dali sve od sebe, pa šta bude, jer je to jedino što uvijek tražim od igrača.

Tu prvu četvrtinu smo ,,odšetali“, kao da su igrači jedva čekali da se utakmica završi.

Nema što, do kraja nam predstoji borba za goli život u ABA ligi, a vidjećemo da li će nam u nastavku biti potrebna neka pojačanja.

Skoro je polovina ligaškog dijela, već se vidi koji igrači mogu, a koji ne mogu.

Jednostavno, moramo da analiziramo ovu situaciju i vidimo kako da se iz nje izvučemo-rekao je Pavićević.

Iako bez povrijeđenog Vladimira Mihailovića, Mornar je i protiv Budućnosti potvrdio da većih nema problema sa napadom.

Protiv Podgoričana je upisao 87 poena, ubacio 12 trojki, ali zbog katastrofalne igre u odbrani, posebno u prvoj dionici, zbog koje je prvi put u sezoni primio preko 100 poena, nije mogao da bude iole ozbiljan rival Budućnosti.

-Pred početak sezone smo svjesno ušli u rizik, to su igrači koji su do sada igrali na nekom drugom nivou.

ABA liga je vrlo opasno takmičenje, a oni su igrali bez odgovornosti u odbrani, što se sad i pokazuje.

Zato u nastavku lige moramo da zbijemo redove, da, eventualno, razmišljamo o nekim pojačanjima, jer neće biti nimalo lako do kraja sa takvom odbranom, a bogami i napadom-.

Pavićević je onda obrazložio zašto i napad može da bude problematičan, posebno ako nema Mihailovića.

-Naš rival ima jednostavan zadatak da eliminiše Rasela i kraj priče. Niko drugi od igrača neće da iskorači, da preuzme odgovornost.

A što se tiče odbrane, najbolji pokazatelj je prva četvrtina protiv Budućnosti, u kojoj smo primili 37 poena a nijesmo izašli iz bonusa.

A to je, jednostavno, nedopustimo za nivo kakav je ABA liga-zaključio je Pavićević.