21 Sep. 2024.

Bokan: Nismo dorasle takvom protivniku

Izvor: Pobjeda

U trećem meču na evropskoj sceni, odbojkašice Herceg Novog doživjele su prvi poraz.

Nakon dvije maksimalne pobjede protiv norveškog Tromsa, izabranice Milorada Krunića su u drugom kolu Čelendž kupa osjetile snagu belgijskog Asteriksa, pa nijesu uspjele bolje od poraza od 3:1, koji im daje malo šansi u revanšu.

Novljanke su zaigrale bolje u trećem setu, koji su uspjele da dobiju, i pokazale da i Belgijanke imaju mana, ali manje u odnosu na neporaženog lidera naše domaće lige…

-Čestitke Belgijankama, stvarno su kompletna ekipa.

Iznenadili su nas, zaista, jer pored dobrog napada i servisa, za koje smo znali da imaju, oni posjeduju izuzetnu odbranu i zaštitu, a u nekim momentima su jako dobro držale i prijem servisa, što im je, možda, najslabija tačka.

Čestitam i mojoj ekipi na borbi. Nama fale ovakve utakmice, nažalost, vidjele smo da nijesmo dorasle ovakvom protivniku.

Međutim, ništa nije definitivno izgubljeno, čeka nas meč kod njih u utorak-ističe kapitenka i najbolja igračica Herceg Novog Tatjana Bokan.

Novljanke će u revanšu, 21. decembra, morati da slave 3:0 ili 3:1 kako bi izborile ,,zlatni set“ i priliku da se bore za prolaz u osminu finala ovog takmičenja.

-Teško je protiv takve ekipe igrati sa jednim, dva, eventualno tri igrača. Moraju naši srednji blokeri da pomognu mnogo više nego što su to uradile u prvom meču.

Očekujemo mnogo veću podršku i sa pozicije korektora, jer ako se oslonimo samo na dva primača, koji moraju cijelo vrijeme da drže prijem i napadaju, biće izuzetno teško u Belgiji- dodaje Bokan.

Prije revanša sa Asteriksom, Herceg Novi u četvrtak u Baru igra protiv Galeba četvrtfinale Kupa Crne Gore.

-Veoma važna utakmica za nas, fokus je na tome, nemamo vremena da razmišljamo o Asteriksu i tugujemo.

Nadam se da ćemo se sa osmjehom i pobjedom vratiti iz Bara-zaključila je Tatjana Bokan.