23 Apr. 2024.

AdmiralBet ABA liga: Više nema timova bez pobjede, Borac savladao Mornara

Izvor: Vijesti

Autor: N.N.

U AdmiralBet ABA ligi više nema ekipa bez pobjede, ali je u tom „poduhvatu”, nažalost, učestvovala crnogorska ekipa - iako je dugo vodio, imao i dvocifrenu prednost u više navrata, Mornar je poražen na gostovanju Borcu u Čačku (90:87).

Barski tim je od početka diktirao tempo i povećavao prednost do posljednjeg minuta 1. četvrtine, kada je Marko Kovačević ubacio svoju treću trojku, tj. 12. poen za plus 13 (29:16).

Zanimljivo, bivši igrač Podgorice je u prvih sedam kola svega 19 koševa, tj. 2,7 po utakmici.

Gosti su održavali dvocifrenu prednost do sredine 2. četvrtine, ali je pad krenuo nakon što je Vladimir Mihailović naivno napravio nesportski faul, svoj treći, na 42:32.

Tada su Hanter Hejl i Saša Lešić nekoliko puta zaredom probili odbranu i prišli na 44:40.

Mihailo Pavićević je tada uzeo prvi tajm-aut, a drugi nepun minut i po kasnije, jer su Čačani smanjili na 44:43, trojkom crnogorskog reprezentativca Bojana Tomaševića.

Do poluvremena je Deron Fets Rasel ubacio sedam poena, uključujući i tri sa linije slobodnih bacanja za 51:47 sekundu prije kraja, nakon naivnog faula Marka Radonjića.

Tomašević je na tačno 16 minuta do kraja prekinuo seriju promašaja oba tima i donio Čačanima prvo izjednačenje - 54:54, da bi Hejl potom dao trojku za 57:56.

Barani su u finišu 3. četvrtine poveli 70:66, potom ponovo igrali haotično u napadu i dozvolili domaćima seriju 8:0, da bi Tomašević na tri minuta i 26 sekundi do kraja povisio na rekordnih plus pet (83:78).

Pavićević je uzeo tajm-aut, ali nije pomoglo - njegov tim je ispustio nova dva napada, a iskusni stručnjak opet pozvao minut odmora na 124 sekunde do kraja pokušavajući da spasi brod koji tone.

Rasel polaganjem i Mihailović sa dva bacanja su smanjili na 84:82, ali je dežmekasti Lešić na početku posljednjeg minuta iskoristio zbunjenost odbrane Mornara i pogodio za 86:82.

Američki plejmejker je nakon toga iskoristio samo jedno bacanje, a onda nakon skoka Mihailovića u odbrani prebrzo šutirao za izjednačenje.

Nije bio ni blizu pogotka, loptu je uhvatio Tomašević, a Radonjić sa dva penala povisio na nedostižnih 88:83 na 14 sekundi do kraja.

Petar Vujačić je nakon posljednjeg tajm-auta Pavićevića pogodio trojku o tablu, ali je Hejl bio siguran sa linije penala za 90:86.

Vujačić je iznudio faul na 2,4 sekunde do kraja, pogodio prvo bacanje, drugo namjerno promašio, ali Mihailović iz teške pozicije nije mogao da izbori produžetke.

Rasel je bio najefikasniji u poraženom timu sa 30 poena, imao je i deset asistencija, ali je trojke šutirao 14-4.

Dvocifren učinak su imali i Marko Pecarski (16) i Kovačević, koji je stao na 12 koševa iz prvih devet minuta.