23 Sep. 2024.

Pavićević: Svaki trijumf u gostima je kao zlato

Izvor: CdM

Trener Mornara Mihailo Pavićević je bio zadovoljan nakon pobjede u Skoplju protiv MZT-a u 6. kolu Admiralčet ABA lige.

Bilo je 94:77 za Barane koje su predvodili Vladimir Mihailović sa 25 i Deron Fets Rasel sa 22 poena.

-I ovu utakmicu smo otvorili veoma nervozno, neorganizovano i u odbrani i u napadu.

Dva posljednja poraza su ostavila traga, pogotovo ovaj od SC Derbija, koji je isključivo moja odgovornost.

Srećom, zaustavili smo nalete domaćina u tranziciiji, nismo dozvolili da se odlijepi, iako smo imali mnogo problema u odbrani-rekao je Pavićević.

Mornar je otpor domaćina slomio u trećoj četvrtini, a u drugom poluvremenu je postigao čak 50 poena.

-Drugo poluvrijeme je bilo druga slika – bolje smo se branili, bili veoma pametni u napadu, znali kako da koristimo prednosti i to nam je omogućilo dosta otvorenih šuteva.

Čestitam ekipi na odličnoj pobjedi, svaka koja se ostvari na strani je kao zlato.

Došla je u pravom momentu pred pauzu, da odemo na odmor u dobrom raspoloženju-istakao je Pavićević.