1 May. 2024.

Bar: Prvog dana Balkanskog prvenstva u karateu 13 medalja za Crnu Goru

U Baru je danas počelo Balkansko prvenstvo za kadete, juniore i mlađe seniore u karateu koje je okupilo 1250 takmičara iz deset zemalja a Crnu Goru predstavlja 98 reprezentativaca. Prvog takmičarskog dana naša reprezentacija osvojila je 13 medalja, od čega pet zlatnih, dvije srebrne i šest bronzanih, saopšteno je iz Karate saveza Crne Gore (KSCG).

Zlatne medalje osvojili su Jusuf Saljiu u kategoriji do 52kg kadeti, Nenad Đuričić u kategoriji do 63kg kadeti, Lazar Potpara u kategoriji juniora preko 76kg, Jovana Stojanović u kategoriji U21 do 68kg i Milena Jovanović u kategoriji U21 preko 68kg.

Srebrne medalje pripale su Branku Lazoviću u kategoriji do 52kg kadeti i Lazaru Sekuliću u kategoriji kata juniori.

Bronzana odličja osvojili su kadeti Katarina Vlahović u kategoriji kate, Una Raković u kategoriji do 54kg, Ljubica Vlahović u kategoriji -61kg i Filip Šoškić u kategoriji do 57kg, juniorka Helena Backović u kategoriji do 53kg i mlađi senior Lazar Jovović u kategoriji do 75kg.

Sjutra se nastavlja takmičenje u sportskoj Sali „Topolica“ u Baru a ceremonija otvaranja predviđena je za 12 časova.