29 Sep. 2024.
post-image

Pavićević razočaran nakon poraza: Bili smo bez energije

Izvor: Pobjeda

Nakon dvije startne pobjede (Igokea u gostima i Zadar kod kuće), i ispuštene prilike u trećoj utakmici (Cibona u Zagrebu), košarkaši Mornara Barsko zlato su nanizali tri poraza.

Pored Cibone, izgubili su kod kuće od Partizana i SC Derbija.

Ako poraz od Beograđana nije iznenađenje, navijači barskog kluba su, svakako, očekivali više u duelu sa ,,studentima“, koji su na kraju zasluženo slavili 86:75.

Izuzev druge četvrtine, koju su dobili 26:16, ostatak meča je protekao u boljoj igri gostiju, čiju napadačku igru Barani nijesu uspjeli da osujete.

Uz to, 16 ofanzivnih skokova SC Derbija i 20 izgubljenih lopti Mornara presudni su faktor u situaciji kada šut sa distance nije bio jače oružje oba tima u ovom meču (po sedam trojki, četiri, odnosno, tri i po manje od dotadašnjeg prosjeka)…

-Zabrinjava jedan vrlo indolentan odnos u odbrani, pogotovo na početku utakmice. Apostrofirali smo da posebno trebalo da čuvamo trojicu igrača – Džeksona, Megija i Tasića, trio oko kojeg se vrti sve, dok ostali odrađuju svoj posao.

Dopustili smo Megiju i Džeksonu da nam već u prvoj četvrtini daju pet trojki, a da nijesmo bili ni blizu njih.

A onda smo dopustili Tasiću da nas lagano savlada pod košem, u igri ,,jedan na jedan“.

Kad razigrate protivnika, dobre skorere, kasnije ih je teško čuvati-kaže trener Mornara Mihailo Pavićević.

Šef stručnog štaba ,,Ponosa Bara“ ističe da njegova ekipa, jednostavno, nije postojala u tom meču.

-Bili smo bez energije, sve je bilo kao usporeni film.

Počev od kretanja u napadu, ponovo smo počeli driblinzima da rješavamo većinu situacija, a i kada smo pokušali da odigramo taj pas, tražili smo pogrešne ljude i rezultat svega toga je poraz-dodaje Pavićević.

Pavićević ističe da je ,,izbjegao da sa ekipom gleda zajedno i analizira prethodni poraz u Baru od Partizana“.

-Iz prostog razloga – odigrali smo jako loše i nijesam htio da ih pred meč sa SC Derbijem gurnem u problem.

Međutim, meč sa SC Derbijem moramo dobro da izanaliziramo, da pogledamo šta jesmo, a šta nijesmo radili.

A malo toga dobrog smo radili i apsolutno nijesmo zaslužili da dobijemo tu utakmicu-zaključio je Mihailo Pavićević.

Rasel je mlad i neiskusan, vratićemo ga na pravi put

Fets Rasel je u prva tri kola imao prosjek od 41 poena. Partizan ga je ,,sveo“ na devet, a protiv SC Derbija je upisao 15, ali uz samo osam poena iz igre i iz igre 16-3.

Američki plej je u meč sa ,,studentima“ ušao rovit od lakše povrede.

-Nije ozbiljna, već je riječ o bolnoj povredi, gdje svaki doskok izaziva bol u koljenu. Ali, zahtijeva vrijeme da se sanira.

Nažalost, podlegao sam njegovoj želji da igra i pogriješio-priznaje Mihailo Pavićević.

Trener Mornara, međutim, ističe da nije samo povreda problem sa Raselom.

-Poslije drugog kola skrenuo sam pažnju na pompu koja se digla oko njega.

On je prvi put u Evropi, odigrao je fantastično prve dvije utakmice, treću u Zagrebu jako dobro, i onda su krenuli novinski članci, svi menadžeri, počele su bajke da se pričaju.

Ovo je ozbiljna liga, nije lako napraviti veliki ,,bum“.

Došla je ta utakmica protiv Partizana, gdje ga je njihova odbrana neutralisala, a u drugom poluvremenu je, nažalost, zaradio tu povredu.

Rasel je još mlad i neiskusan igrač, dolazi sa koledža, i još mu do kraja nije jasno kakva je evropska košarka.

Ali, mi imamo vremena, nema panike, lagano ćemo probati da ispravimo sve greške i da Rasela, takođe, uputimo na pravi put na koji bismo se tako i mi vratili-kazao je trener Mornara.