26 Apr. 2024.
post-image

I to se dešava: Vaterpolo rezultat 36:4

Izvor, foto: RTCG

Vaterpolisti Primorca su opravdali ulogu favorita i ubjedljivom pobjedom nad sarajevskim Ivinktusom 36:4 (9:2, 7:1, 12:0 i 8:1) otvorili prvi kvalifikacioni turnir za vaterpolo Ligu šampiona.

Ekipa Ranka Perovića je sjajno otvorila meč i od prvog minuta je odredila tok utakmice sa serijama od 3:0, pa onda i 9:0.

Sarajlije su u prve četvrtine postgle tri gola, primili 16, ali tu nije bio kraj njihovih muka, jer Kotorani su nastavili sa jakim tempom i u narednom periodu.

U drugih 20 minuta Primorac je 17 puta savladao Inviktus, dok je ekipa iz BiH dala samo jedan.

U duelu neravnopravnih ekipa najefikasniji je bio Filip Gardašević sa sedam, Vuk Drašković je postigao šest, a po gol manje Neđo Baštrica i Marko Milić.

Po tri puta u listu strijelaca upisali su se Damir Crepulja i Draško Šekarić, dvostruki strijelci bili su Đorđe Stanojević i Jakša Kosić, dok su gol postigli Marko Gopčević, Uglješa Vukasović i Petar Vujošević.

Naredni protivnik je ekipa HET Ravajn, koji je domaćin turnira.