26 Apr. 2024.

Nikšićani najbolji na turniru u odbojci na pijesku

Izvor, foto: CdM

U fenomenalnoj atmosferi, uz podršku Odbojkaškog saveza Crne Gore, održano je prvo kolo Luštica Bay lige u odbojci na pijesku na kome je nastupilo osam ekipa.

Nakon grupne faze najbolje četiri ekipe su odigrale polufinalne i finalni meč da bi na kraju slavila ekipa Nikšića koja je u uzbudljivom meču pobijedila ekipu Turista i osvojila novčanu nagradu od 300 eura i plasman na finalni turnir.

Nišić: Aleksandar Đurović, Aleksandar Bojić, Irina Noseva

Slavici: Profirian Ivan, Profirian Katerina, Tugushev Albert, Trusevic Anton Vladimirovic

Finale

Nikšić – Turisti 21:17

Da podsjetimo, Luštica Bay Beach Volleyball League 2022 je jedinstveno sportsko takmičenje u odbojci na pijesku.

Sastoji se od tri runde – kvalifikaciona turnira i finala, sa ukupnim fondom nagrada od 2.500 eura.

Učešće na turniru je besplatno, svi učesnici dobijaju dres, a kako bi takmičenje bilo što zanimljivije ekipe se sastoje od tri igrača, dok u ekipi moraju biti zastupljeni pripadnici oba pola.

Pored samog takmičenja sve učesnike i gledaoce očekuje dobra zabava tokom cijelog turnira.

Datum održavanja sljedećeg kvalifikacionog turnira je 20.avgust.

Finalni turnir je planiran za septembar, a mjesto održavanja je Centrale, Lustica Bay Beach Volleyball Court.