post-image

Ćetković i Maraš za prvu pobjedu Mornara u sezoni

Izvor: Barinfo

Autor: Ilija Kovačević

Fudbaleri Mornara su sinoć na Topolici, u trećem kolu Meridianbet Prve lige savladali aktuelnog šampiona, Sutjesku iz Nikšića 2:1 (2:0).

Barani su poslije dva minimalna neuspjeha na startu sezone uspjeli da se izdignu i vrate na pravi kolosjek, igrom koja ohrabruje uoči nastavka sezone!

Od starta meča krenuli su borbeno i silovito, a trener Andrija Delibašić je u odnosu na prethodne dvije utakmice “izmiješao karte” u napadu što je dalo rezultat.

Novajlija Aleksa Maraš je počeo meč iako je svega par dana u Baru i to se pokazalo kao pun pogodak.

U svakom kontaktu sa loptom mladi napadač je bio veoma opasan po gol Nikšićana, a uz to je je već na prvoj utakmici bio strijelac za Barane.

Domaći su bili agresivni po cijelom terenu, što je Nikšićane stekao se utisak iznenadilo, jer su domaći svaki pokušaj gostiju “kidali” na nekih 20-tak metara od gola Vukčevića.

Takav način igre brzo je dao rezultat.

Već u osmom minutu načeta je mreža gostiju ! Poslije jedne dubinske lopte sa polovine Barana, brzonogi Marko Ćetković se odlično snašao u kontri Mornara i sa 15-16 metara matirao Giljena za veliku radost domaćih.

Dva minuta kasnije uzvratili su Nikšićani poslije kiksa odbrane Mornara. Krstović je odlično “povukao” ali se Striković nije najbolje snašao u završnici.

Šest minuta kasnije Lambulić je silovito šutirao sa 16-17 metara, ali je Giljen bio na mjestu.

U 17. minutu novi gol Barana: sjajno je po desnoj strani prošao Ćetković, izdržao par duela na ivici faula, dodao do Maraša koji je iz srca šesnaesterca odlično reagovao i postigao prvijenac u dresu Mornara.

Do pluvremena zabilježili smo još jedan pokušaj Lambulića u 26. minutu sa 17-18 metara ali je taj šut otišao visoko preko gola, da bi u 34. minutu gosti došli u situaciju da ozbljnije ugroze gol Mornara.

Matanović je fauliran na 20-tak metara od gola Mornara, a Grivić je odlično šutirao, a golman Vukčević efektnom paradom spriječio pogodak.

U nastavku je viđeno manje prilika, naročito od strane Barana koji su znalački čuvali kapitalnu prednost.

Gosti su u 79. minutu smanjili preko “rezerviste” Filipa Kneževića na 2:1, poslije šuta iskosa sa 7-8 metara.

Sudija Predrag Radovanović je čak šest minuta produžio meč, jer je u finišu susreta bilo dosta nervoze na obje strane.

Bukvalno, u poslednjim sekundama meča Miloš Drinčić je mogao do pogotka, ali je njegov šut glavom otišao pored desne stative gola Barana.

Ovom važnom pobjedom i dobrom igrom, Mornar se odlijepio od dna tabele i sa dosta optimizma čeka primorski derbi sa Arsenalom iz Tivta u 4. kolu.

-Čestitke momcima za odličnu partiju i prva tri boda u sezoni. Važna i teška utakmica za nas.

Kao što smo večeras igrali u prvom poluvremenu, tako smo igrali protiv Dečića u drugom poluvremenu, ali ono što nam je falilo u prethodnim utakmicama, to je ta završnica, večeras smo imali.

Dvije – tri velike šanse smo stvorili, pretvoril ih u dva gola. To je ono što odvaja i nagrađuje ekipu, odnosno donosi bodove ekipi-kazao je strateg Barana Andrija Delibašić i dodao:

-Dago mi je da smo pogodili sa igračima sa strane. Možda negdje nije bilo “knjiški” odnosno vrijeme za njih, jer su prije par dana stigli u klub, ali je Maraš već na prvoj utakmici ostavio sjajan utisak, ne samo zbog gola.

Bila je vidljiva borba i želja da pomogne ekipi, kao uostalom i svi momci koji su po teškim uslovima i velikoj sparini borili se za dres Mornara. Dva puta smo u kratkom vremenu trijumfovali protiv šampiona, što se u Baru odavno nije dešavalo.

Definitivno smo večeras potvrdili da imamo kvalitet. Nekad nam fali sreće, nekad malo više podrške sa tribina, jer nema potrebe da niko bude nezadovoljan kako Mornar funkcioniše.

Svi u klubu se trudimo da radimo u korist ekipe. Zaista, niko nema veću želju nego ovaj kolektiv tj. svi zajedno, počev od stručnog štaba, trenera do igrača, pa do Mića Perovića i Mitra Novakovića, da ovaj klub bude stabilan prvoligaš i ako bude sreće u nekom narednom periodu dođe do Evrope.

Dakle, svim silama svi zajedno vučemo da ovo bude klub u koji će da dolaze najbolji igrači iz Crne Gore.

Evo podatak da se mladi reprezentativac Anđelko Jovanović nije dvoumio kada je u pitanju Mornar, tako da mislim da bi trebalo biti malo više zadovoljstva sa tribina, više zadovoljstva u fudbalskom Baru, jer znam da ljudi vole Mornar, ali poslije dva poraza napravi se loša atmosfera.

Svima u klubu su teško pala ta dva minimalna poraza, ali ja sam igračima uoči utakmice rekao da ćemo dobiti Sutjesku i to sa dva gola.

Istina, nije bilo sa dva gola, ali najvažnije da igrači dobro treniraju, dobro se ponašaju i hvala Bogu napravljen je još jedan veliki trijumf-kazao je za Sport Bar, trener Mornara Andrija Delibašić.

Seriju dobrih rezultata nastavio je Petrovac, koji je u Bijelom Polju savladao Jedinstvo 1:0 i trećim trijumfom zadržao maksimalan učinak na startu novog šampionata. Jedinstvo je i nakon trećeg kola bez pobjede, sa samo jednim osvojenim bodom.

Jezero je u Beranama, preokretom u drugom poluvremenu, savladalo tivatski Arsenal 2:1 i upisao drugi trijumf.

Bez pobjednika i golova završen je duel Iskre i Rudara u Danilovgradu.

To je ekipi Iskre prvi osvojeni bod ove sezone.

U posljednjem meču ovog kola, u nedjelju u 21 sat, sastaće se Budućnost i Dečić.

U 4. kolu narednog vikenda igraće: Arsenal – Mornar, Petrovac – Dečić, Rudar – Budućnost, Sutjeska – Iskra i Jedinstvo – Jezero.