18 May. 2024.

Mornar i Podgorica blizu polufinala plej ofa

Izvor: CdM

Mornar Barsko Zlato i Podgorica napravili su ogroman korak ka plasmanu u polufinale plej ofa domaćeg šampionata.

Barani su u Bijelom Polju opravdali ulogu favorita protiv Jedinstva 1950.

Ipak ni domaći nijesu nezadovoljni nakon poraza 73:58. 30 minuta odlično su parirali favorizovanom rivalu, bili na -6 pred posljednji period, ali u završnom kvartalu kvalitet i iskustvo ABA ligaša došli su do izražaja.

15:6 su dobili gosti posljednji period za ubjedljvih +15.

Aleksandar Lazić je sa 19 poena predvodio Mornar, 15 je ubacio Vladimir Mihailović.

Kod Jedinstva Elvis Čekić 26 poena i osam skokova.

Podgorica je bila još ubjedljivija u meču sa Sutjeskom. Tim Nebojše Bogavca iznenađujuće ubjedljivo je slavio sa 34 poena prednosti – 77:43!

Prva četvrtina je bila izjednačena, ali već u drugoj je domaći sastav pobjegao na dvocifrenu prednost, a serijom 15:0 stigao i do 30:11.

Treća četvrtina koju je Podgorica dobila 29:9 mogla bi da bude prelomna i za dvomeč. Razlika je tokom posljednjeg perioda iznosila i 41 poen.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Marko Kljajević i novajlija Alen Hadžibegović sa po 12 poena, 11 je dodao Aleksandar Langović, 10 Marko Kovačević.

Kod Sutjeske 19 poena Radosava Spasojevića.

Uzvratni mečevi igraju se za tri dana. Ako bude 1:1 u pobjedama gledaće se koš razlika.