25 Apr. 2024.
post-image

Vaterpolo: Jadran odbranio tron

Izvor: Dan

Vaterpolisti Jadrana osmi put uzastopno osvojili su titulu. U četvrtom meču finala, savladali su Primorac u dramatičnom finišu. Gol vrijedan trofeja, postigao je Jovan Vujović 40-tak sekundi prije kraja. Prethodno je Aljoša Mačić donio svom timu izjednačenje (8:8).

-Finalna serija je pokazala da Jadran i Primorac imaju sjajnu perspektivu i budućnost, da su veoma blizu da budu konkurentni na evropskom nivou, da okršaji Novljana i Kotorana, kao nekada, budu veliki evropski okršaji.

Naravno da od svega nevedenog korist ima vaterpolo u Crnoj Gori, a iskreno se nadam da će ulaganja u klubove koji su osnova državnog tima, koji je definitivno brend Crne Gore, biti daleko veća, jer smo to zaslužili bez ikakve sumnje - istakao je nakon meča Petar Radanović, trener Jadrana.

Novljani su bolje poćeli meč. Nakon prve četvrtine imali su prednost od 3:0, a na početku druge i 4:0. Prvi gol domaćin je dao šest minuta prije drugog perioda, a precizan je bio Dušan Matković.

Novljani su nastavili u istom ritmu, pa je poluvremenu bilo 6:2. Činilo se tada da je sve riješeno. Međutim, igrači Primorca se nisu predavali.

Zahvaljujući Vuku Draškoviću i Mačiću su uspjeli da izjednače, ali nisu imali snage za potpuni preokret.

-Mogli smo da stignemo do petog meča, ali smo loše otvorili utakmicu, nismo se predavali, stigli smo do egala, a onda dozvolili Jadranu da stigne do pobjede nakon velike greške u odbrani. U svakom slučaju, razloga zadovoljstvo ima mnogo.

Bazen u Kotoru je ponovo u funkciji, osvojili smo trofej u Kupu, bili više nego konkurentni u borbi za titulu, pa sa mnogo samopouzdanja i pozitivne energije čekamo iskušenjaa koja slijede - riječi su trener Primorca Ranka Perovića.

Primorac - Jadran 8:9 (0:3, 2:3, 2:1, 4:2)

Kotor - Bazen: "Zoran Džimi Gopčević". Gledalaca: 400. Sudije: Đurašković (Kotor), Ivanovski (Herceg Novi). Igrač više: Primorac 15 (3), Jadran 13 (4).

Primorac: Kralj (devet odbrana), Drašković 2, Paunović, Gopčević, Mačić 2, Vukasović, Šekarić, Mršić 3, Stanojević, Vučković, Matković 1, Vujošević, Isljamović, Vukšić.

Jadran: Đurović (13 odbrana), Vujičić,. Vučurović 1, Obradović 1, Vujović 2, D. Radović 1, Murišić, Gardašević 1, Muskat 1, V. Radović, Čaraj 1, Petković 1, I. Radović, Sladojević.