Primorski fudbalski derbi završen bez pobjednika

Autor: Ilija Kovačević

Foto Adi Karađuzović

Mornar – Petrovac: 1:1 (1:0)

Bar: Stadion SRC “Topolica”, gledalaca oko 300.

Sudija: Miloš Bošković (Podgorica), pomoćnici Vladan Todorović i Goran Šućur (Nikšić).

Strijelci: Milivoje Raičević u 34. minutu za Mornar – Zoran Mikijelj u 64. minutu za Petrovac.

Žuti kartoni: Raičević, Ćetković (Mornar) – Radulović, Gazivoda, Marković, Vukčević, Ivanović (Petrovac)

Mornar: Baltić, Stevanović, Baošić, Pajović, Seratlić, Kaluđerović, Cvijović, Ćetković (od 80. Guzina), Grbić (od 80. Poček), Škrijelj (od 74. Sekulović), Raičević.

Petrovac: Radulović, Milić (od 46. Osmanović), Tačibana, Mikijelj (od 90+1. Bumbar), Stešević (od 46. Zvrko), Gazivoda (od 46. Vujović), Živanović, Vukčević, Ivanović, Marković, Rolović (od 56. Bašić).

Primorski fudbalski derbi između Mornara i Petrovca završen je bez pobjednika. U četvrtom ovosezonskom odmjeravanju snaga, u utakmici 28. kola Telekom Prve crnogorske lige dva tima su odigrala 1:1.

Ovo je drugi remi dva kluba u sezoni. Mornar je u prvom kolu šampionata slavio u Petrovcu 1:0, dok se Petrovac revanširao Baranima u 19. kolu početkom decembra prošle godine kada je slavio na svom stadionu 2:0. Početkom oktobra 2021. godine u meču 10. kola dva tima su igrala u Baru bez golova, 0:0.

Domaći su u meč ušli riješeni da konačno prekinu osmomjesečni post bez pobjede pred svojim navijačima.

Od starta su krenuli ofanzivno što je urodilo plodom u finišu prvog poluvremena.

Barani su poveli u 34. minutu golom Milivoja Raičevića. Poslije odličnog centaršuta kreatora igre Barana Marka Ćetkovića, Raičević je sa peterca glavom matirao Radulovića.

Barani su bili bolji rival u prvih 45. minuta, a u tri navrata imali su izgledne prilike.

Već u trećem minutu Ćetković je iz “slobodnjaka” pogodio stativu, nakon što je sjajno šutirao sa 30-tak metara.

Isti igrač bio je akter još jedne izgledne prilike za Barane kada je odlično šutirao u 16. minutu iz slobodnog udarca sa velike udaljenosti, ali zamalo pored gola .

Pet minuta kasnije domaći su mogli do gola preko kapitena Jovana Pajovića. Visoki štoper Barana je odlično šutirao glavom ali je pogodio spoljni dio mreže.

Gosti, koji su utakmicu sa Mornarom počeli bez petorice standardnih prvotimaca zbog bolesti i virusa, prvu i jedinu ozbiljnu priliku u prvom poluvremenu stvorili su u poslednjem minutu ovog dijela igre, kada je Savo Gazivoda pogodio stativu.

U nastavku gosti stižu do izjednačenja.

Trener Petrovca Nikola Rakojević je na početku drugog dijela izvršio tri izmjene, Ušli su Zvrko, Vujović i Osmanović, nešto kasnije i Bašić, a sve to je rezultiralo izjednačenjem u 64. minutu.

Zoran Mikijelj se najbolje snašao u kaznenom prostoru Barana poslije sjajnog centaršuta Petra Vukčevića za ispostaviće se konačnih 1:1.

Prije toga domaći su mogli do drugog gola. Škrijelj je u 53. minutu oštro šutirao, a Radulović odbranio, da bi sedam minuta kasnije i Pajović priprijetio.

Poslije izjednačujućeg gola gostiju Raičević je minut kasnije oštro šutirao, ali nije bilo promjene rezultata.

Finiš utakmice je bio naročito uzbudljiv jer su oba tima mogla do tri boda.

U 80. minutu Petar Vukčević je odlično izveo slobodan udarac, Mikijelj okrznuo loptu glavom, ali je Baltić bio na mjestu.

Tri minuta kasnije Sekulović i Poček su kombinovali ali nijesu uspjeli da ugroze gol gostiju.

U sudijskom dodatku dvije kolosalne prilike za domaće !

Poslije duge lopte koja je “ispucana” od odbrane Mornara, Guzina se našao u šansi, ali je Osmanović sa gol linije spriječio radost domaćih.

Par trenutaka prije nego što će glavni sudija Bošković odsvirati kraj meča, domaći su preko Boška Guzine poslije kiksa golmana Radulovića postigli gol, ali ga je glavni sudija poništio zbog ofsajda.

Večerašnji duel imao je humanitarni karakter ! Naime sav prihod od ulaznica biće uplaćen za operaciju i liječenje šestogodišnjeg dječaka Feđe Alkovića koji se već tri godine bori sa opakom bolešću, saopštili su iz uprave Mornara.

Nakon meča trener domaćih Andrija Delibašić je apostrofirao bolju igru Barana koja nije krunisana pobjedom, dok je pomoćnik Nikole Rakojevića bio zadovoljan osvojenim bodom.

-Dobro smo igrali, bili bliži pobjedi, ali dešavale su se neke stvari koje ne želim da komentarišem.

Dobro smo izgledali u većem dijelu meča, ali osvojen je samo bod koji nam ne znači puno u borbi za opstanak.

Ali to smo mi, idemo dalje, odvojili smo se tri boda od zone “baraža”, nastavlja se borba do poslednjeg kola-kazao je Delibašić.

Na pitanje da li je gol domaćih opravdano poništen, Delibašić je imao svoje mišljenje ali nije želio da komentariše. Kratko je kazao:

-Nije prvi put da se tako nešto dešava, to su normalne stvari u fudbalu-kazao je strateg Barana.

Sa druge strane pomoćni trener Petrovca Dušan Ivanović je poslije svega viđenog bio zadovoljan:

-Pravedan remi, Mornar bolji u prvom mi u drugom poluvremenu.

Možda smo imali malo sreće, iskoristili smo to što smo imali od šansi večeras, ali generalno dobar bod za nas-kazao je Ivanović.

Upitan da prokomentariše spornu situaciju na kraju utakmice kada je Guzina postigao gol, pomoćni trener Petrovca je istakao da je situacija bila čista i da je glavni sudija potpuno ispravno poništio gol.

Fudbaleri Sutjeske i Budućnosti ostvarili su pobjede, a poslije ovog kola Dečić je ponovo preuezo treće mjesto na tabeli Telekom Prve crnogorske fudbalske lige.

Sutjeska je na DG areni pobijedila ekipu Podgorice 1:0. Budućnost je na Gradskom stadionu savladala pljevaljski Rudar 2:0 i upisala 15. trijumf ove sezone.

Dečić je u Golubovcima savladao Zetu 2:1 i 11. trijumfom, zahvaljujući porazu Iskre, preuzeo treće mjesto na tabeli.

Jezero je u Beranama pobijedilo Iskru 3:1 i zabilježilo treću uzastopnu, ukupno desetu pobjedu ove sezone.

Sutjeska je, nakon 28. kola, vodeća na tabeli sa 62 boda i ima 11 više od drugoplasirane Budućnosti.

Dečić je treći sa 44, na četvrtom mjestu je Iskra sa 42, dok je peti Petrovac sa 38 bodova. Jezero je šesto sa 35, dok je Mornar sedmi sa 32 boda.

U narednom kolu, u nedjelju 10. aprila, sastaće se: Mornar – Budućnost, Petrovac – Podgorica, Sutjeska – Zeta, Dečić – Jezero i Iskra – Rudar.