22 Sep. 2024.

Jadran u derbiju bolji od Primorca

Izvor: Dan

Jadran se revanširao Primorcu za nedavni poraz u Kotoru i upisao je deseti trijumf u domaćem šampionatu - 13:8 (2:1, 2:4, 4:3, 5:0).

Meč je bio izuzetno zanimljiv, domaćin je poveo sa 2:0 i 4:2, a gosti su uspjeli da serijom 3:0 (golovi Draškovića, Gopčevića i Stanojevića) preokrenu na 4:5.

Potom su imali još u tri navrata minimalnu prednost (5:6, 6:7, 7:8), a u posljednju četvrtinu ušlo se sa neriješenim rezultatom (8:8).

Kada je bilo najvažnije, Novljani su zaigrali sjajno, dali su pet golova, nisu primili ni jedan za trijumf i potvrdu prvog mjesta.

Jovan Vujović i Danilo Radović su za domaćina dali po tri, a Uroš Vučurović i Matej Čeraj po dva dola.

Po jednom su se u listu strijelaca upisali Dimitrije Obradović, Martin Gardašević i Marko Petković.

U redovima Primorca, po dva puta mrežu rivala pogađali su Aljoša Mačić i Đorđije Stanojević, a po jednom Vuk Drašković, Bojan Paunović, Marko Gopčević i Marko Mršić.

Vaterpolisti Budve su, prema očekivanjima, savladali Kataro u svom bazenu 9:4 (2:3, 3:1, 2:0, 2:0).

Kotorani su dobro odigrali prvu četvrtinu, poslije koje su imali minimalnu prednost.

Ispostavilo se da je to bilo sve što su uradili u ovom meču. Domaćin je u drugoj stigao do preokreta (5:4), a u preostale dvije četvrtine dotukao Kataro, koje je u prošlom meču istih rivala uzeo bod.

Po tri gola za Budvu dali su Maksim Žardan i Petar Ćetković. Dva su djelo Andrije Koraća, a jednom se u listu strijelaca upisao Radovan Latinović.

Golove za Kataro dali su Igor Uskoković, Marko Milić, Dušan Milaš i Neđo Baštrica.