22 Sep. 2024.

Vaterpolo šampionat Crne Gore: Budva namučila Jadran, Primorac rutinski

Izvor: Dan

Jadran je upisao i devetu pobjedu u šampionatu Crne Gore ove sezone, ali je morao dobro da se pomuči da protiv Budve stigne do bodova 9:8 (2:3, 2:0, 4:2, 1:3).

Domaćin je odlično počeo, u finišu prve četvrtine imao je dva gola viška (3:1), da bi gosti do poluvremena preokrenulu (3:4).

U nastavku se Jadran odlijepio na 6:3 i 8:5, ali se Budvani nisu predavali. Prijetili su, šest i po minuta prije kraja meča su prišliu na 7:8, ali dalje nisu mogli.

Pobjedu Jadranu obezbijedio je Matija Sladović 90 sekundi prije posljednjeg zvuka sirene (7:9).

Najefikasniji kod Jadrana bio je Jovan Vujović sa šest pogodaka, dok se kod domaćina istakao Petar Ćetković (tri).

Primorac je u kotorskom okršaju, prema očekivanjima, bio bolji od Katara 10:6 (1:0, 2:2, 4:2, 3:2).

Prva četvrtina je bila dosta neefikasna, viđen je samo jedan pogodak, a dao ga je Marko Mršić.

U nastavku su "namjestili" ruku. Ekipa Ranka Perovića je na poluvremenu imala minimalnu prednost (3:2),

Sve dileme je riješila do kraja treće perioda kada je bilo 7:4, a tri i po minuta prije kraja duela i maksimalnih 10:4.

Kataro je preko Josipa Reihela i Dušana Milaša ublažio poraz.

Đorđije Stanojević je za Primorac postigao dva pogotka.