26 Apr. 2024.
post-image

Vaterpolo šampionat Crne Gore: Primorac nanio prvi poraz Jadranu

Izvor: Dan

Primorac je u derbiju pred svojim navijačima savladao Jadran (11:9), iako je na polovini meča bio u minusu dva gola (4:6).

Kotorani su, međutim, sjajno odigrali treću četvrtinu, kada su napravili veliki preokret (9:6), a potom su sačuvali prednost.

Za četu Ranka Perovića ovo je šesta pobjeda u sezoni uz dva, dok su Novljani upisalu prvi poraz uz sedam pobjeda.

Najefikasniji kod Primorca bio je Dušan Matković sa četiri gola, Aljoša Mačić je dao tri, a Marko Mršić dva.

U ekipi Jadrana po dva gola su dali Jovan Vujović i Vasilije Radović.

U drugom meču, Kataro i Budva su podijelili bodove (9:9).

Budvani su tri minuta i 11 sekundi prije kraja imali tri gola prednosti (9:6), ali do kraja nisu uspjeli da postignu ni pogodak, pa je Kataro stigao do prvog boda u sezoni.

Kod Katara je Marko Milić dao tri pogotka, a isti učinak kod Budvava je imao Andrija Korać.