3 May. 2024.
post-image

Kotor: Miluša Bošković ostvarila dva rekorda u dva dana

Izvor, foto: Radio Kotor

Miluša Bošković, članica Triatlon kluba (TK) "Kotor” osvojila je prvo mjesto u konkurenciji dama u obje adrenalinske trke održane u Kotoru.

Bošković i Miloš Vojvodić pobjednici su "Kotorske skalinade" koja je u subotu održana na stazi od crkve Blažene Ozane do tvrđave San Đovani.

Bošković je ostvarila vrijeme 11 minuta i 56 sekundi (11:56), druga je bila Jelena Tomašević iz TK "Herceg Novi", a treća Ekaterina Lepteva iz "Subre".

Vojvodić, član Atletskog kluba "Nikšić" bio je najbolji kod muškaraca sa vremenom 10:21, drugi je bio Željko Dabović iz "Sparte" sa 10:29, a treći Dragan Jovanović iz TK "Kotor" sa 11:09.

Rekord drži Ante Živković koji je 2017. stazu prešao u vremenu 9:16 .

U nedjelju je na programu bila trka "Kotor Vertical Extreme" na stazi od Starog grada do Pestingrada-cilj na 1.007 metara nadmorske visine, uspon 1.000 metara, a dužina dva i po kilometra.

Bošković je ovu dionicu prešla za 54 minuta i 55 sekundi i oborila rekord, što je uradila i dan ranije na "Kotorskoj skalinadi".

Plasman u ovoj kategoriji bio je isti kao i na "Kotorskoj skalinadi", drugo mjesto pripalo je Jeleni Tomašević, a treće Ekaterini Leptevoj.

U muškoj konkurenciji najbolji je bio Dejan Žerajić iz PED "Zimomor"-Bosna i Hercegovina, koji je stazu prešao za 45:52, drugi je bio Goran Pulig iz kluba "Dubrovnik", a treći Lukša Lukšić iz kluba "Tate i Sano"-Hrvatska.

Uspješan organizator obje trke bila je Multi sport akademija "Majer".