22 Sep. 2024.

Polufinale ostaje san

Odbojkašice OOK Mrkojevići eliminisane su u nedjelju iz nastavka takmičenja u II ligi: na kvalifikacionom turnisu u okviru grupe „G“, one su u Sportskom centru “Igalo” izgubile oba meča od mnogo jačih i iskusnijih protivnica.

U prvom susretu, ekipa Mrkojevića je izgubila od Ivangrada 2:1, iako su odlično otvorile meč, povele 8:2, rezultat kontrolisale većinom prvog seta do momenta kada sopstvenim greškama dozvoljavaju protivniku da im se približi i preokrene rezultat za konačnih 25:19.

U drugom setu Mrkojevići ponovo od starta dobro igraju, uz samo jednu servis grešku rješavaju set koji im pruža šansu da se u odlučujućem setu domognu polufinala, ali, nedovoljno skoncetirisane, svjesne uloga i značaja, dešava im se totalni pad u trećem setu, čiji rezultat 15:2 ne pruža realnu sliku snaga ekipa na terenu.

U drugom meču sa ekipom Herceg Novog, odbojkašice Mrkojevića su odigrale hrabro u oba seta koja su domaće riješile sa 25:11 i 25:14.

-Važno je da djevojke shvataju što znači biti tu gdje jesmo u ovom trenutku. Ponosan sam na njih.

Sjutra je novi dan i novi planovi, kako u životu , tako i u ovom sportu koji kvalitetno promoviše naš kraj.

Ovih dana donosimo konačnu odluku da li ćemo nastupati na majskom turniru – „Trofej Beograda“. Bio bi to prvi međunarodni turnir za naše odbojkašice-izjavio je za Feral.bar nakon turnira trener ekipe Elvir Bajramović: