25 Sep. 2024.

Budućnost osvojila Bar: Popović i odbrana srušili Mornar

Izvor: Vijesti

Košarkaši Budućnost Volija ostvarili su pobjedu u crnogorskom derbiju - slavili su u Baru, protiv Mornara 73:62.

Podgorički sastav je u drugom poluvremenu dominirao, Barani nakon dobrih 20 minuta napadački potpuno stali, nisu imali rješenja za odbranu rivala, dok su gosti imali pojedince koji su u određenim momentima utakmice preuzimali odgovornost.

Kendrik Peri je predvodio seriju za preokret u 3. četvrtini od minus šest na poluvremenu do plus šest nakon četiri i po minuta igre u tom dijelu, da bi Petar Popović preuzeo lidersku ulogu u posljednjem periodu, u kome je postigao devet od svojih 16 poena, uz prepoznatljivu defanzivnu agresiju.

Uz Popovića, 16 poena je ubacio i Vili Rid, 13 je postigao Peri, a Edin Atić 10.

Mornar je u drugom poluvremenu postigao samo 20 poena, što dovoljno govori o ofanzivnom učinku domaćeg sastava.

Nemanja Gordić i Balša Živanović su ubacili po 11 za Mornar (Živanović sve u 1. poluvremenu), Tejlor Smit 10.

Budućnost je upisala sedmu vezanu pobjedu i ima skor 13-3, Mornar ima sedam trijumfa i 10 poraza.