28 Mar. 2024.

Liješević osvojio srebro na Zlatnoj rukavici

Izvor: CdM

Bokser  BK Budva Petar Liješević osvojio je srebrnu medalju u dresu reprezentacije na Internacionalnom bokserskom turniru “Zlatna rukavica” u Loznici u Srbiji.

Liješević je u finalu u kategoriji do 86 kg poražen od reprezentativca Srbije Alekse Markovića.

Srebrno odličje pripalo je i našem reprezentativcu Remzu Ikoviću koji je izgubio finale od Nikolaja Marinova iz Bugarske.

Petar Marčić u kategoriji do 80 kg dobio je četvrtfinalnu borbu protiv Rusa Andreja Estehina, dok je polufinalnu borbu izgubio od Rusa Artjoma Valerevica čime je osvojio bronzanu medalju.

Emir Šabotić u kategoriji do 80 kg četvrtfinalnu borbu protiv Makedonca, Estemija Arsima, dobio je i plasirao se u polufinale turnira. Polufinalnu borbu protiv Bugarina Kristijana Nikolova izgubio je i osvojio bronzanu medalju.

Milorad Purić u kategoriji do 86 kg izgubio je polufinalni meč protiv Srbijanca Alekse Markovića, čime je osvojio bronzanu medalju.