20 Apr. 2024.

Mornar nestao u posljednjoj četvrtini, Pulen presudio svojima

Izvor: Vijesti

Mornar je dugo bio u igri, u 3. četvrtini vodio i tri razlike (53:50), ali je tada potpuno potonuo.

Zato je i doživio sedmi poraz u Admiralbet ABA ligi, i to veoma ubjedljiv na gostovanju Cedevita Olimpiji (79:59).

Tim Mihaila Pavićevića je bio bez koša iz igre nestvarnih 12 i po minuta - od 26, kada je pogodio Tejlor Smit za 52:50, do isteka 38, kada je iz veoma teške situacije precizan bio Nemanja Gordić za 74:57.

Između toga, Barani su dali samo tri slobodna bacanja, i to iz šest pokušaja, jer su polovični bili Kori Dejvis, Vil Mozli i Gordić.

Bivši as Mornara Džejkob Pulen je presudio "svojima" i sa 19 poena vodio Ljubljančane.

Kod gostiju su dvocifreni bili Vladimir Mihailović (16), Gordić (13) i Aleksandar Lazić (12).

Pavićević: Nemamo vođu koji će preuzeti odgovornost

-Bili smo u igri tri četvrtine, poslije treće je bilo 56:54. Da nam je neko ponudio takav rezultat, objeručke bih ga prihvatio, da u posljednjoj dionici odlučujemo protiv domaćina koji bi trebalo da je pod većim pritiskom od nas.

Ali, kao i nekoliko puta ove sezone, jednostavno smo nestali sa terena-rekao je Mihailo Pavićević.

Iskusni trener naglašava da je problem što niko od njegovih igrača nema lidersku crtu.

-Omogućili smo rivalu mnogo lakih poena, nije bilo igrača koji bi nešto mogao da uradi. Nemamo vođu koji će preuzeti odgovornost na sebe da postigne koš kada je potrebno-.

Mornar sada ima skor 1:7, plej-of djeluje neuhvatljivo. I ne želi ga...

-Naše ambicije ove godine su potpuno drugačije. Napravili smo mnogo jeftiniji tim, jer smo prošle sezone ostvarili najbolji rezultat, bili treći i šta smo dobili od toga? Ništa.

Niko nas nije ni zvao iz Evrokupa. Gledali smo da napravimo tim koji će obezbijediti opstanak, to nam je prevashodni cilj.

Nismo očekivali ovako loš start, ali to se dešava. Sada nam je svaka utakmica bitna, jer želimo da budemo stabilan ABAligaš-naglasio je Pavićević.