28 Mar. 2024.
post-image

Sjajan rezultat mladog tivatskog kikboksera

Izvor: MIna

Crnogorski kik bokser Nemanja Radnjić je osvojio srebrnu medalju, dok se Miloš Mugoša plasirao u finale Evropskog prvenstva za kadete i juniore u Budvi.

Radnjić je u finalu discipline kik lajt (do 42) izgubio od Zlatoslava Ivanova iz Bugarske 3:0.

Mladi takmičar iz Tivta,, član Kik boks kluba Rebel, koji ima 13 godina, prethodno je slavio protiv predstavnika Rumunije i Poljske.

To je prva medalja na tatamiju na najvećim takmičenjima, u istoriji crnogorskog kik boksa.

Mugoša je u polufinalu superteške kategorije u lou kiku jednoglasnom odlukom sudija savladao Mateja Golubovića iz Hrvatske.

U četvrtfinalu je eliminisao Rusa Andreja Grosula.

Rival u meču za zlato biće mu Aleksandar Dondur iz Srbije. Za najsjajnija odličja u lou kiku boriće se još Nikola Marinković (do 75) i Pavle Vušurović (do 71).

Marinković je u polufinalu tehničkim nokautom pobijedio Mateja Golubovića iz Hrvatske.

U finalu će se sastati sa Jovanom Tišmom iz Srbije. Vušurović se žrijebom diretno plasirao u finale, gdje ga čeka Rus Nikitin Kirilj.

Finalni mečevi su na programu sjutra i prekosjutra.

Na šampionatu Starog kontinenta u Budvi, bonzanim medaljama u lou kiku, juče su se okitili Nikola Jovetić (do 63,5), Faruk Dacić (do 67) i Lazar Madžarović (67).

Ostali reprezentativci Crne Gore nijesu se domogli odličja.