23 Apr. 2024.

Bokeljski derbi riješen u prvom poluvremenu

Izvor: Dan

Jadran – Primorac 8:5 (3:0, 3:1, 1:3, 1:1)

Bazen: „Dragan Trifunović” u Budvi. Sudije: Stanko Ivanovski (Herceg Novi) i Petar Abramović (Kotor). Igrač više: Jadran 9 (3), Primorac 8 (2). Peterci: Jadran 1 (1).

Jadran: Đurović (devet odbrana), Vujičić, Vučurović, Obradović, Vujović 2, D. Radović 2 (1), Murišić, Gardašević 1, Muskat 1, V. Radović, Sladović, Petković 2, I. Radović, Stevović.

Primorac: Kralj (devet odbrana), Drašković 1, Paunović 1, Gopčević, Janović, Vukasović, Šekarić 1, Vukšić, Stanojević 1, Baštrica, Matković, Krivokapić, Isljamović, Vučković 1.

Vaterpolisti Jadrana savladali su Primorac u trećem kolu Kupa Crne Gore i sa maksimalnim učinkom završili prvi polufinalni turnir u Budvi.

Presudili su startnih 6:0 Novljana.

Kotorani su prvi gol postigli preko Vuka Draškovića, tek osam sekundi prije isteka prvog poluvremena.

Izabranici Ranka Perovića su u drugom poluvremenu zaigrali bolje, pogotovo u odbrani, nisu dozvolili vaterpolistima sa Škvera da 12 minuta i 25 sekundi zatresu mrežu, prišli su na 4:7, ali je za nešto više falio bolji napad i povrijeđeni Aljoša Mačić.