Još jedna Baranka vicešampion svijeta: Srebro osvojila i Kristina Radosavović

Izvor: Barinfo

Autor: Ilija Kovačević

Foto Barski Portal

Prvog takmičarskog dana Svjetskog prvenstva za kadete, juniore, mlađe seniore i seniore u Abu Dabiju, Elena Stojanović osvojila je drugo mjesto. Mlada Baranka je u uzrasnoj kategoriji kadeti U16, u finalu do 57 kg u borbama poražena od ruske reprezentativke, dok je u četvrtfinalu i polufinalu, bila bolja od predstavnica iz Kazahstana i Grčke.

Srebrnim odličjem, dugog dana prvenstva okitila se i Kristina Radosavović, takođe članica barskog Mornara, u kategoriji do 63 kilograma u borbama.

-Kristina je u odlučujućem meču savladala Grkinju rezultatom Ful Ipon-sa ponosom je iz Abu Dabija za Radio Bar i Bar Info saopštio trener “Mornara” Saša Boltić.

Inače, džiu džicu reprezentacija Crne Gore je prvi takmičarski dan u Abu Dabiju završila sa osam medalja – jednom zlatnom, dvije srebrne i pet bronzanih.

Zlatnu medalju osvojio je duo miks šou par Stefan Vukotić i Lidija Caković u seniorskoj konkurenciji, koji su u finalu bili bolji od drugova iz reprezentacije Vuka Dragutinovića i Aleksandre Popović.

Bronzani su bili u borbama kadeti Filip Popović (do 73), Stefan Ćorović (do 42), junior Luka Trninić (do 66) i mlađa seniorka Anđela Vukčević (preko 70) i seniorski duo klasik sistem Stefan Vukotić i Filip Pešić