19 Sep. 2024.

Druga evropska pobjeda Mornara: Barani ubjedljivi protiv Iraklisa

Izvor: Vijesti

Košarkaši Mornara još ne znaju za pobjedu u ABA ligi, ali u Evropi polako hvataju ritam - nakon pobjede nad holandskim Lejdenom prethodne sedmice Barani su večeras u "Topolici" bili bolji i od grčkog Iraklisa u 3. kolu FIBA Evropa kupa - 88:65.

Gosti iz Grčke samo su u 1. četvrtini bili ravnopravan rival. Iraklis je na startu poveo 8:0 i do sredine tog perioda održavao prednost. Tada se Mornar razigrao, topio zaostatak i prvi put poveo na minut i sedam sekundi do kraja prve četvrtine nakon trojke Marka Jeremića - 25:24.

To je, ujedno, bio i rezultat nakon 10 minuta, a onda je ostatak meča bio jednosmjerna ulica. Gosti više nijesu bili u prednosti, a Mornar serijom 7:0 na četiri minuta do kraja prvog poluvremena dolazi do 12 poena viška. - 43:31.

Rezultat na poluvremenu bio je 47:37 za Barane, koji su u nastavku bili ubjedljivi. Prednost crnogorskog tima nijednom više nije iznosila manje od osam poena, a nakon zakucavanja Vila Mozlija na minut i 38 sekundi do kraja bilo je i maksimalnih plus 25 - 88:63.

U timu ni večeras nije bilo Vladimira Mihailovića, odsutan je bio i Tejlor Smit, trener Mihailo Pavićević je iz dvorane posmatrao meč, a najefikasniji je bio Nemanja Gordić sa 16 poena, 10 asistencija i četiri skoka.

Kori Dejvis je imao 15 poena, Strahinja Mićović 13, uz 10 skokova, a Trej Luis 10 poena.

Kod Iraklisa 16 poena Tonija Daglasa.

Mornar nakon večerašnjeg meča ima dvije pobjede i poraz, Iraklis sva tri poraza.

Milović: Akcenat je bio na odbrani; Gordić: Naša najbolja utakmica

Košarakši Mornara večeras su odigrali možda i najbolji meč ove sezone i savladali Iraklis 88:65 u 3. kolu FIBA Evropa kupa.

Mornar je samo u 1. četvrtini bio u zaostatku, a onda je, prije svega, dobrom odbranom uspio da dođe do preokreta i trijumfa. Iraklis je u 2. poluvremenu ubacio samo 28 poena.

-U prošlim utakmicama smo imali situaciju da smo prelako ispuštali vođstvo. Jednostavno, akcenat je bio na odbrani i da odigramo najbolje što možemo. To je pokazao i konačan rezultat- kazao je pomoćni trener Mornara Vaso Milović, koji je i večeras umjesto Mihaila Pavićevića vodio ekipu.

U timu Mornara večeras nije bilo povrijeđenih Vladimira Mihailovića i Tejlora Smita.

-Ne bih otkrivao kadrovske probleme. Različita je situacija iz dana u dan. Željno iščekujemo njega i Vlada-kratak je bio Milović.

Večeras je najbolji bio Nemanja Gordić.

-Mislim da je ovo naša najbolja utakmica do sada. Bili smo dobri u odbrani. Ovaj meč, kao i onaj protiv Crvene zvezde pokazali su da napredujemo u tom segmentu.

To je nešto što treba da nas vodi, jer kada igramo dobru odbranu, onda nam je lakše da postignemo poene u tranziciji, da uđemo u ritam u napadu. Iraklis taj ritam nije izdržao, pali su u nastavku što smo mi iskoristili-poručio je nakon meča Gordić.

Ekipa je u Evropi upisala dvije pobjede, u ABA ligi i dalje čeka na premijerni trijumf.

-Bez obzira što imamo sve poraze, atmosfera je dobra. Velike zasluge idu stručnom štabu i rukovodstvu, koji nas podržavaju. Radimo dobro i nadam se da će to da nam se vrati-.

Naredni meč u AdmiralBet ABA ligi je protiv Budućnosti, u nedjelju (17:00) u "Morači".

-Za mene je "Morača" jedno od najljepših mjesta gdje možete da igrate košarku. Uvijek sam uživao igrajući tu i tako će biti u sljedećem meču-kazao je Gordić.